Společnost Akamai rozšiřuje svoje obchodní aktivity do střední a východní Evropy

Společnost Akamai Technologies, Inc. (NASDAQ: AKAM), přední poskytovatel služeb pro optimalizaci cloudů, dnes oznámila svoje formální rozšíření do pěti zemí střední a východní Evropy (regionu CEE) - České republiky, Maďarska, Polska a Rumunska a na Slovensko. Úspěch společnosti Akamai po celém světě vyvolal značnou poptávku po jejích odborných zkušenostech s optimalizací podnikových cloudů v regionu CEE.

(Logo: http://photos.prnewswire.com/prnh/20100225/AKAMAILOGO)

Agentura Forrester předpovídá, že region CEE dosáhne do roku 2013 celkové míry připojení k internetu ve výši 54 % (1); podle společnosti PricewaterhouseCoopers (2) pak počet širokopásmových připojení v regionu CEE dosáhne v roce 2012 celkem 43,2 milionů, což představuje 10milionový nárůst oproti celkovému počtu 32,9 milionů v roce 2010. Agentura Eurostat (3) dále hlásí, že podstatný podíl celkového obchodování po internetu v Evropě připadá na Českou republiku (15 %), Maďarsko (14 %) a Slovensko (11 %). Rostoucí množství zpravodajství, sportovních událostí a zábavy vysílané on line v regionu CEE vyvolává potřebu rychlého, spolehlivého a bezpečného přístupu k obsahu na webu a webovým aplikacím, což vše obsahuje klíčová nabídka společnosti Akamai.

Rozšíření společnosti Akamai do střední a východní Evropy povede Bruno Haubertin, odborník s dvacetiletou zkušeností s rozvojem nastupujících trhů. Haubertin dříve řídil úspěšné operace jak v tomto regionu, tak na Středním Východě a v Africe pro společnosti Compaq Computer, Digital Equipment a Sun Microsystems.

„Naše expanze do střední a východní Evropy je pro společnost Akamai významným a strategickým tahem a jsem nadšen, že tento náš program povede Bruno Haubertin,“ řekl Greg Lazar, generální ředitel a viceprezident společnosti Akamai pro region EMEA. „Společnost Akamai má silnou vůdčí pozici v oblasti optimalizace cloudů, on line médií, e commerce a zabezpečení; těšíme se na další úspěchy, kterých budeme dosahovat ve spolupráci s našimi channel partnery v každé z těchto zemí.“

Pro podporu zákazníků v regionu CEE otevře společnost Akamai pobočku v polském Krakově. Další pobočky a zaměstnanci přibudou během následujících 6-12 měsíců. Společnost také aktivně pracuje na rozšiřování svého stávajícího programu pro channel partnery, jehož cílem je podporovat zaměření společnosti Akamai na podnikání, obchodování, finanční služby, moderní technologie, výrobu a mediální trhy v regionu CEE.

O společnosti Akamai

Společnost Akamai(R) je předním poskytovatelem služeb založených na cloudech pro optimalizaci webových a mobilních dat a aplikací, on line videa ve vysoké kvalitě a bezpečného obchodování. Díky kombinaci vysoce distribuované a energeticky úsporné výpočetní kapacity a inteligentního softwaru proměňuje globální platforma společnosti Akamai cloud na lépe využitelné místo pro informace, zábavu, reklamu, transakce a spolupráci. Chcete li zjistit, jak přední světové podniky optimalizují svoji obchodní činnost pomocí cloudů, navštivte webové stránky http://www.akamai.com a sledujte @Akamai na Twitteru.

Prohlášení společnosti Akamai podle Zákona o reformě vedení soudních sporů týkajících se soukromých cenných papírů (Private Securities Litigation Reform Act)

Tato zpráva obsahuje informace o budoucích očekáváních, plánech a výhledech vedení společnosti Akamai, které tvoří výhledová sdělení pro účely opatření „safe harbor“ podle Zákona o reformě vedení soudních sporů týkajících se soukromých cenných papírů (Private Securities Litigation Reform Act) z roku 1995. Skutečné výsledky se mohou věcně lišit od údajů uvedených v tomto výhledovém prohlášení v důsledku působení různých významných faktorů jako např. (mimo jiné) vlivu různých pokusů o záměrné narušení našich služeb nebo sítě hackery či jinými osobami, neschopnosti vyvinout média, která by splňovala veškeré potřeby programátorů, provozovatelů a zákazníků při rozšiřování datových knihoven, nízké tržní odezvy na řešení, která vyvíjíme, neschopnosti uvést na trh komerční verze funkcí, které jsme předvedli, selhání síťové infrastruktury společnosti Akamai a jiných faktorů uvedených ve výroční zprávě společnosti Akamai ve formuláři 10 K, ve čtvrtletních zprávách ve formuláři 10 Q a v dalších dokumentech periodicky ukládaných u komise SEC (Securities and Exchange Commission).

(1) Zdroj: Forrester, "Central and Eastern European Internet Access Forecast 2008-2013" (Předpověď míry internetového připojení ve střední a východní Evropě v letech 2008-2013)

(2) Zdroj: PricewaterhouseCoopers, "Global Entertainment & Media Outlook 2010-2014" (Globální média a zábava - výhled pro období 2010-2014)

(3) Zdroj: Eurostat, "Internet Usage in Households and Individuals" (Využití internetu domácnostmi a jednotlivci)

Kontakty:

Karine Gourdon-Keller

Akamai Technologies (EMEA)

premea@akamai.com

nebo

Jeff Young

Akamai Technologies (Severní a Jižní Amerika)

pressna@akamai.com

Zdroj: Akamai Technologies, Inc.

Klíčová slova Švýcarsko-internet-komunikace-počítače-Akamai Technologies

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.