Polycom uvádí nové telepresence produkty

Na jaře letošního roku představila společnost Polycom trojici nových produktů, které obohacují její nabídku pokročilých řešení pro telepresence v excelentní HD kvalitě.

Nejnovější přírůstek do řady produktů HDX, kterým je telepresence systém Polycom HDX 4500, nabízí manažerům špičkový komunikační nástroj s podporou Polycom UltimateHD zahrnující HD Video, HD Voice a HD Content. Širokoúhlý displej o velikosti 24 palců poskytuje rozlišení obrazu v kvalitě až 1080p, to vše doplněno o dokonalý zvuk s využitím technologií Polycom Siren 22 a Polycom StereoSurround.

Přenos obrazu ve vysokém rozlišení přitom klade mnohem menší nároky na přenosovou rychlost než je tomu u konkurenčních systémů, a to díky implementaci standardů H.264 High Profile. V praxi to znamená možnost plnohodnotného přenosu HD videa na rychlostech již od 512 kbps, nebo přenos v SD (DVD) kvalitě na rychlostech od 128 kbps. Jak prokázaly nezávislé odborné testy, které v závěru roku 2010 provedla renomovaná analytická společnost Wainhouse Research, tato úspora přenosové kapacity se v závislosti na různých typech rozlišení pohybuje v rozmezí 25% až 50% a v některých případech i více.

Dalším novým produktem je inteligentní kamerový systém Polycom EagleEye Director, který je určen pro videokonferenční místnosti či učebny a díky svým sofistikovaným schopnostem nabízí jedinečné možnosti pro automatické vyhledávání a snímání osob, které právě hovoří a mají se tedy zobrazovat protistraně v rámci videokonferenčního spojení.

Poslední novinkou je softwarová aplikace Polycom Telepresence m100, díky níž se lze rychle a snadno zapojit do videokonferencí prostřednictvím mobilních zařízení. Uživatelé tak mají možnost plnohodnotné telepresence komunikace prostřednictvím svých notebooků nebo stále oblíbenějších tabletů, jako je například Samsung Galaxy Tab nebo Motorola Xoom.

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.

Kontakt:

Gesto Communications,

tel: (+420) 271 735 344, 271 731 481, 267 310 034,

sales@gestocomm.cz,

Korunní 106, 101 00 Praha 10,

http://www.gestocomm.cz

Klíčová slova ČR-komunikace-počítače-firmy-Gesto Communications

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.