Nezávislé testy potvrzují náskok Polycomu před konkurencí

Již dlouhou řadu let zaujímá společnost Polycom vedoucí pozici mezi výrobci audio/videokonferenčních systémů a řešení pro vzdálenou spolupráci a telepresence. Firma vždy stála na špici technologických inovací a celá řada mezinárodních standardů v daném oboru vychází z původně proprietárních řešení tohoto výrobce. Inovativní produkty Polycom stojící na špici technologického vývoje jsou tak i v současné době pro uživatele tou nejlepší volbou, jak svou komunikaci přenést do světa HD.

Na nejnovější vývoj v oblasti multimédií a spotřební elektroniky společnost reagovala s jako jedna z prvních a od roku 2007 postupně uvedla na trh ucelenou řadu videokonferenčních systémů řady HDX, které spolu s videokonferenčními servery Polycom RMX posunuly hranici kvality obrazu a zvuku na špičkovou úroveň High Definition. Řešení společnost Polycom pro videokonference, telepresence a vzdálenou spolupráci přináší uživatelům mimořádnou kvalitu komunikace díky sadě technologií UltimateHD, která v sobě kombinuje HD video v rozlišení až 1080p, HD sdílení obsahu a v neposlední řadě dokonalou HD kvalitu zvuku založenou na technologiích Polycom Siren22 (22kHz) StereoSurround.

Přenos obrazu ve vysokém rozlišení až 1080p však s sebou současně nese také poměrně velké nároky na šířku pásma a parametry datových linek. Kvalitní vysokorychlostní konektivita ovšem není zadarmo a zejména v případě vzdálených uživatelů typu SOHO nemusí být vždy dostupná. Společnost Polycom proto postupně implementovala do svých produktů několik revolučních řešení, která uživatelům výrazně usnadní jejich praktické nasazení a šetří investiční a provozní náklady.

Jako první společnost Polycom zabudovala do svých produktů unikátní patentovanou technologii Polycom Lost Packet Recovery (LPR), kterou ocení právě ti uživatelé, kteří nemají možnost provozovat své videokonferenční systémy na dostatečně kvalitních datových linkách. Díky LPR lze minimalizovat negativní dopad ztráty přenášených paketů na kvalitu videokomunikace a umožnit tak přenos obrazu a zvuku v reálném čase a vysoké kvalitě.

Významnou inovací z počátku letošního roku je implementace standardů H.264 High Profile (v rámci H.264/MPEG-4 AVC), které znamenají výrazné snížení nároků na přenosovou kapacitu. V praxi to znamená možnost plnohodnotného přenosu HD videa na rychlostech již od 512 kbps, nebo přenos v SD (DVD) kvalitě na rychlostech od 128 kbps. K tomu se přidává podpora pro technologii Full Scalable Video Coding (Full SVC), což pro uživatele znamená další snížení nároků na kapacitu a kvalitu datových linek.

Právě praktický dopad využití standardu H.264 High Profile na úsporu přenosové kapacity se stal předmětem nezávislých odborných testů, které v závěru roku 2010 provedla renomovaná analytická společnost Wainhouse Research, která se na problematiku videokonferencí specializuje.

S využitím videokonferenčního systému Polycom HDX 8000 vybaveného kamerou s rozlišením 1080p byly měřeny rozdíly mezi kompresí videa dle zmíněných dvou standardů, tedy klasickém H.264 Baseline Profile a novém H.264 High Profile. Výsledky ukázaly, že v závislosti na různých typech rozlišení se úspora přenosové kapacity pohybuje v rozmezí 25% až 50% a v některých případech i více. Podrobnější výsledky naleznete v přiložené tabulce.

Kompletní zpráva o výsledcích zmíněných testů je k dispozici na stránkách Wainhouse Research

http://www.wrplatinum.com/Content.aspx?CID=11977

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.

Kontakt:

Gesto Communications, tel: (+420) 271 735 344, 271 731 481, 267 310 034, e-mail: sales@gestocomm.cz, Korunní 106, 101 00 Praha 10, http://www.gestocomm.cz

Klíčová slova ČR-počítače-internet-firmy-Gesto Communications

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.