Elektronická cigareta v TV? No konečně, říkají odborníci.

Elektronická cigareta se v těchto dnech konečně dostává do širokého povědomí české veřejnosti. Na obrazovce se nyní objevuje v nekonečném seriálu Ulice na TV Nova.

"Jsme potěšeni, že tento skvělý vynález konečně přestává být médii bojkotován. Vždyť v ČR pomáhá již tisícům lidí úspěšně bojovat s kouřením," říká propagátor elektronických cigaret Aleš Drnovský z nejznámějšího českého specializovaného webu http://www.KurKdeChces.cz adodává: "Elektronická cigareta prospívá jak kuřákovi samotnému, tak i jeho okolí. Omezuje riziko rakoviny, není cítit cigaretovým zápachem a nikoho neohrožuje pasivním kouřením."

Elektronická cigareta slouží kuřákům jako náhrada klasických cigaret, protože jim poskytuje dostatek nikotinu. Jedním z hlavních rozdílů proti klasickým cigaretám je, že elektronická cigareta nehoří. Dochází v ní k odpařování tekutého nikotinu. Uživatel elektronické cigarety tedy vdechuje čisté nikotinové výpary bez dehtu a dalších rakovinotvorných látek z cigaretového kouře. Přitom odborníci potvrzují, že největším rizikem klasických cigaret je zejména dehet a tisíce dalších zplodin hoření.

Na rozdíl od náplastí a ostatních nikotinových náhrad zachovává elektronická cigareta veškeré kuřácké rituály, které jsou pro kuřáky často velmi důležité. Proto je také výrazně vyšší počet kuřáků, kteří ji používají dlouhodobě a výrazně snižují svou spotřebu cigaret. "Netvrdíme, že elektronická cigareta někoho odnaučí kouřit. Ale rozhodně umožní výrazně omezit počet vykouřených cigaret," uvádí Drnovský.

Kvalitní elektronické cigarety nepatří k nejlevnějším. Proto, aby je mohli začít používat i běžní kuřáci, připravil http://www.KurKdeChces.cz unikátní koncept tzv. dotované elektronické cigarety. Kuřák na počátku získává kompletní startovní sadu s dotací 1500 Kč. Podobně jako u dotovaných telefonů pak následně odebírá náhradní nikotinové náplně. "Teprve pomocí dotace jsme mohli českým kuřákům nabídnout skutečně kvalitní elektronické cigarety v ceně pod 500 Kč. Díky tomu se investice do elektronické cigarety vrátí kuřákovi již první měsíc používání," uzavírá Aleš Drnovský z http://www.KurKdeChces.cz .

Pro média a novináře, kteří by se chtěli s elektronickou cigaretou blíže seznámit, nabízí http://www.KurKdeChces.cz možnost vyzkoušení a poskytnutí dalších informací.

Kontakt:

Aleš Drnovský

http://www.KurKdeChces.cz

e-mail: ales.drnovsky@kurkdechces.cz

tel.: 800 70 13 43

Klíčová slova ČR-zdraví-tabák-firmy-ADVANteach

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.