Před Vánoci roste zájem o pobyty, Aukro inovuje kategorii cestování

Několik stovek pobytů, zájezdů, ubytování a poukazů v celkové ceně kolem 3 milionů korun - tolik utratí měsíčně zájemci o cestování na Aukro.cz. Nejprodávanějším zbožím jsou dárkové pobytové poukazy, dále lázně a wellness či ubytování. V porovnání s loňským rokem je letošní zájem kupujících o toto zboží již trojnásobně vyšší. Nákupní galerie Aukro.cz proto reaguje na poptávku a kategorii cestování nově rozšiřuje.

Wellness a lázeňské pobyty a především dárkové poukazy jsou celoročně žádaným zbožím, před Vánocemi však zájem o ně ještě roste. Průměrná cena wellness pobytu na Aukru se pohybuje kolem 3200 korun. Zájem je o česká, ale i maďarská, rakouská, italská nebo německá ubytovací zařízení. Navzdory nadprůměrně teplému počasí se začíná projevovat zájem také o pobyty na horách v Čechách i v zahraničí, jejich průměrná cena činí asi 3000 korun. Aktuální je pronájem chalup a chat na oslavy závěru roku, Silvestrovský týdenní pobyt v pronajaté chatě či chalupě stojí na Aukro.cz v průměru od 5 do 6 tisíc korun.

Díky rostoucímu zájmu o ubytování a cestování nahrazuje na Aukro.cz původní sekci speciální stránka http://cestuj.aukro.cz. Ta uživatelům umožní rychlejší a snadnější orientaci v nabídce. "Letos je to již třetí inovace jedné se zavedených kategorií, významnou proměnou již prošly kategorie věnované módě a dětem. Nová atraktivní podoba u obou zaznamenala zvýšení návštěvnosti až o polovinu. Totéž očekáváme také v segmentu cestování," říká Lenka Hanušová, tisková mluvčí nákupní galerie Aukro.cz. Uživatelé mohou vybírat pobyty i destinace podle 10 nejvyhledávanějších pojmů nebo vyhledávat položky podle kategorií (typu zájezdu), podle ceny, lokalizace, délky trvání či měsíce, ve kterém chtějí cestovat. Na Aukro.cz nabízejí služby cestovní kanceláře, hoteliéři i soukromé osoby.

Kontakt:

Lenka Hanušová

tisková mluvčí

e-mail: lenka.hanusova@aukro.cz

web: http://www.aukro.cz

Klíčová slova ČR-internet-turistika-trh-firmy-Aukro

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Služby, cestovní ruch
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.