Jak vypadá omlazená tvář Škody Fabie a Škody Roomster si mohli prohlédnout návštěvníci před čtrnácti dny na Ženevském autosalonu * V minulých dnech se poblíž řeckých Atén uskutečnilo jejich testování

Tiskový mluvčí Škody Auto, Evžen Krauskopf, říká: "Facelift u modelů Fabia a Roomster se odrazil zejména v přední části vozu, to znamená v té přední masce, která byla kompletně přepracována. Máme tam nové světlomety, nové mlhovky, nový nárazník a novou přední masku. Vůz tím pádem působí širším dojmem a my říkáme, že se tváří sebevědoměji, když ho vidíte jet na silnici. Největší revoluce se odehrála pod kapotou, kdy jsme nasadili zcela nové technologie v podobě motoru. Pro ČR nabízíme čtyři benzínové motory, které pokryjí výkonovou škálu od 44 kW do 77 kW dieselové motory máme tři od 55 kW až 77 kW. Je to hlavně o technologiích. Jednou z výrazných technologií, kterou uvádíme poprvé u modelové řady Fabia, je sedmistupňová převodovka automatická DSG. Změn doznal i interiér, nabízíme nová rádia, nové navigace, Fabia má nový volant, jsou určité úpravy na přístrojové desce. Máme nové přístroje a nové potahy sedadel."

Přednosti obou vozů se nezměnily vůbec. Fabia Combi stále nabízí se svým zavazadlovým prostorem o objemu 505 litrů až 1485 litrů úložný prostor, který svou velikostí převyšuje běžnou nabídku v této třídě. Škoda Roomster splňuje se svým variabilním systémem zadních sedadel VarioFlex i nadále požadavky na mobilitu celé rodiny. Objem jeho zavazadlového prostoru je možno zvýšit ze 480 litrů až na 1810 litrů a dělá tak z modelu Roomster prostorový zázrak.

Vedoucí podnikové komunikace, Martin Lauer, říká: "Pro ČR je zajímavá a napínavá cena, my máme dobré zprávy. Fabie zůstává pod magickou hranicí 200.000 Kč, základní model je za 199.900 Kč. V modelu Fabia je nyní nejmodernější benzinová technologie motorů TSI. Zde v zaváděcí nabídce je cena 249.900 Kč. Zcela jsme změnili cenovou politiku Roomster, kde základní cena je 269.900 Kč."

ČTK vydává ke zprávě fotografie, které jsou k dispozici ve fotobance ČTK zde:

http://multimedia.ctk.cz/cs/foto/hledani?q=%C5%A1koda+auto&service[]=1&service[]=2&service[]=3&service[]=4&service[]=5&service[]=6

Kontakt:

Evžen Krauskopf

E-mail: evzen.krauskopf@skoda-auto.cz

Služba České tiskové kanceláře Protext zveřejnila video dostupné ve Videobance ČTK zde:

http://multimedia.ctk.cz/cs/video/document/3106926/nova-tvar-skody-fabia-a-skody-roomster

Klíčová slova Řecko-ČR-automoto-Škoda Auto

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.