Škoda ukázala Fabii RS, na silnicích se objeví v létě

Automobilka Škoda Auto v Ženevě poprvé představila Fabii RS ve verzích hatchback i kombi. Jde o nejrychlejší verzi nejmenšího škodováckého modelu. Maximální rychlost hatchbacku bude 224 km/h, kombi bude ještě o dva kilometry rychlejší. Cena zatím nebyla určena, první vozy se na silnicích objeví v létě, řekl ČTK mluvčí automobilky Evžen Krauskopf.

Auto dostane čtyřválcový benzinový motor s dvojitým přeplňováním, který při objemu 1,4 litru dosahuje výkonu 132 kW. Vůz zrychlí na 100 km/h za 7,3 sekundy, spotřeba bude 6,4 litru na 100 kilometrů. "Obě sportovní verze zaujmou designem předního nárazníku a integrovaných mlhových světlometů," podotkl Krauskopf.

Fabia RS bude vybavena novou funkcí XDS, která při průjezdu zatáčkou elektronicky přibrzdí přední vnitřní kolo, což má za následek zvýšení točivého momentu na vnějším předním kole. Otáčivý moment, který tím vzniká, dává vozu při průjezdu zatáčkou vysokou agilitu.

Největší česká automobilka již minulý týden ukázala oficiální fotografie faceliftovanou verzi Fabie a Roomsteru. Představeny byly dnes na ženevském autosalonu, kde byla také oznámena jejich cena.

Kontakt:

Evžen Krauskopf

E-mail: evzen.krauskopf@skoda-auto.cz

Služba České tiskové kanceláře Protext zveřejnila video dostupné ve Videobance ČTK zde:

http://multimedia.ctk.cz/cs/video/document/3047691/skoda-ukazala-fabii-rs

Klíčová slova Švýcarsko-automoto-Škoda Auto

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.