Monopoly turnaj poprvé v České republice

V letošním roce se v České republice poprvé konal turnaj ve hře Monopoly. Během března se mohli vyznavači této známé a populární deskové hry utkat ve třech semifinálových kolech, která se konala v Brně, Ostravě a Praze. V Praze 21.3. 2009 zároveň proběhlo i finále turnaje.

Vítězkou celorepublikového finále ve hře Monopoly, se stala 21letá Pavla Kremserová "hráčka s přezdívkou MR. HAT". Tato odvážná mladá žena porazila ve finále 11 mužů a vyhrála tím cestu na celosvětové finále do Las Vegas, kde může vyhrát a získat hlavní cenu 20.580 dolarů. Celosvětové finále v Las Vegas se uskuteční letos v říjnu.

Pražské semifinálové a finálové kolo se konalo v Konferenčním centru City na Pankráci. Ze všech semifinálových kol jsme zaznamenali největší účast. Věkové spektrum účastníků turnaje bylo opravdu velmi široké od 18 až po 55 let. Opět se potvrdilo, že Monopoly jsou hra pro hráče v každém věku. Turnaj se konal pod záštitou primátora hlavního města Prahy pana Pavla Béma. Zahájení turnaje a přestřižení pásky se v zastoupení ujal radní hlavního města Prahy pan Petr Štěpánek.

Hráči se do turnaje, registrovali na webových stránkách http://www.hrajmonopoly.cz, které zaznamenaly velmi vysokou návštěvnost, nebo si přijít rovnou na místo turnaje pro svou divokou kartu.

Monopoly jsou nejoblíbenější finanční deskovou hrou. Vznikly již v roce 1934 a jejich tvůrcem je Američan Charles Darrow. Od doby svého vzniku zaznamenaly mnoho rekordů a kuriozit. Prodávají se ve 103 zemích a ve 37 jazycích. Ve hře jde o obchodování. Výherce Monopolů se stává nejbohatším hráčem díky nákupu, pronájmu a prodeji pozemků a nemovitostí.

Odhaduje se, že hru Monopoly od doby jejího vzniku hrálo 500 milionů lidí po celém světě a prodalo se více než 250 milionů her.

Kontaktní osoba: Anna Böttgerová, marketing manager: 739 651 956, email: anna.boettgerova@hasbro.co.uk

Klíčová slova ČR-hobby-Monopoly-Affair advertising-PROTEXT

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.