Internetový byznys posiloval i navzdory krizi. V roce 2009 se očekává další růst.

Hospodářské výsledky společnosti ACTIVE 24 za rok 2008 potvrdily, že internetový byznys rostl a posiloval i navzdory nastupující recesi. Loňský rok přinesl nárůst čistého zisku o více než 150%. Očekávání na rok 2009 jsou také optimistická a počítají s navýšením obratu o 12% a zisku o 70%. Společnost dosáhla výsledků díky výraznému zlepšení vnitřní efektivity a zdroje hodlá využít pro vývoj nových služeb a aplikací pro zákazníky.

Největší růst loni zaznamenala registrace nových internetových domén, v tomto segmentu zaujímá ACTIVE 24 druhé místo na českém trhu. Právě registrace domén, což je jeden ze základních produktů společnosti, rostla loni v průměru o 25% v České republice a na Slovensku, kde ACTIVE 24 také působí. Nejrychleji rostla .eu doména (130%), dále .sk doména (81%), růst zaznamenala i .cz doména (26%).

Hosting, v němž ACTIVE 24 s tržním podílem 23% na českém trhu zaujímá první místo, rostl v roce 2008 pomaleji, přibližně o 7%, stejný růst se očekává i v roce 2009. Zvyšuje se zájem zejména o menší hostingová řešení. Dle exkluzivního průzkumu vývoje světového hostingu od společnosti Tier1Research, který má ACTIVE 24 k dispozici dojde celosvětově v roce 2009 k růstu trhu webhostingu, dedikovaného hostingu i domén v průměru o 14%. V České republice se očekává rychlejší růst v doménách, menší pak v hostingu.

Předpovědi některých analytiků z poloviny loňského roku, kdy očekávali výraznější dopad krize i na tento segment internetového byznysu, se tak zatím nepotvrdily. Právě naopak. Loňský rok byl z hlediska růstu v obou hlavních produktových skupinách, i v nárůstu celkového počtu nových klientů o 11% pro ACTIVE 24 úspěšný.

„Samozřejmě, že jsme poté, co česká ekonomika začala pociťovat první reálné dopady finanční krize, s obavami očekávali, kdy a jak se krize začne projevovat na našem trhu. Zatím můžeme konstatovat, že nejen nedošlo k odlivu klientů, ale dokonce se ani nezpomalil růst“, konstatuje jednatel společnosti Petr Šmída. „Údaje z prvních dvou měsíců roku 2009 potvrzují naše prognózy, které počítají s dalším růstem i pro letošní rok. Mnohé firmy se v krizi obracejí k internetu, což je příležitost právě pro hostingové firmy.“

ACTIVE 24, s.r.o. - přední český registrátor domén a poskytovatel webhostingových služeb. Společnost se zaměřuje na malé a střední podniky i jednotlivce, kterým nabízí kompletní internetová řešení (http://www.active24.cz. Zároveň provozuje jedno z největších virtuálních obchodních center - Vltava2000 (http://www.vltava2000.cz. Společnost ACTIVE 24, s.r.o., je součástí skupiny Active 24 ASA, celoevropského poskytovatele hostingových služeb s centrálou v norském Oslu a pobočkami v 15 evropských zemích. Od roku 2006 je stoprocentním vlastníkem skupiny Active 24 norská společnost Mamut.

Kontaktní osoba:

František Grunt,

telefon: 234 262 000

http://www.active24.cz

Klíčová slova ČR-internet-domény-firmy-ACTIVE 24-PROTEXT

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.