České předsednictví Evropské unie zvyšuje poptávku po .EU doménách

Popularita .EU domény mezi českými firmami a obyvatelstvem stoupá. Stále více firem i jednotlivců si registruje kromě domény .CZ také evropskou s koncovkou .EU. Zvýšený zájem nastal zejména v posledních měsících, kdy Česká republika předsedá Evropské unii a význam evropského trhu stoupá; jen během ledna 2009 došlo až k 50% nárůstu.

"Růst poptávky po .EU doméně, která je u nás v úspěšnosti prodeje druhá, ihned za národní doménou .CZ, byl vyšší již v posledním čtvrtletí roku 2008, kdy počet registrací narostl o 20% ve srovnání se zbytkem roku. Teď v lednu pak vzrostl až na 50%," říká František Grunt, marketingový manažer společnosti ACTIVE 24, která .EU doménu nabízí od roku 2006.

Zájem o .EU doménu je velký v celé Evropě, celkem bylo zaregistrováno již přes 3 miliony domén a tato doména tak patří mezi jednu z nejdynamičtěji rostoucích na světě. Doménu si může zaregistrovat každá právnická osoba registrovaná v EU nebo fyzická osoba s trvalým bydlištěm v Evropě.

"Chceme našim zákazníkům vyjít vstříc a proto jsme v průběhu února snížili cenu domény .EU na akčních 139,-Kč za registraci," dodává František Grunt s tím, že i během prvních únorových dnů se ukazuje, jak zájem o evropskou doménu stále stoupá.

ACTIVE 24, s.r.o. - přední český registrátor domén a poskytovatel webhostingových služeb. Společnost se zaměřuje na malé a střední podniky i jednotlivce, kterým nabízí kompletní internetová řešení (http://www.active24.cz. Zároveň provozuje jedno z největších virtuálních obchodních center - Vltava2000 (http://www.vltava2000.cz. Společnost ACTIVE 24, s.r.o., je součástí skupiny Active 24 ASA, celoevropského poskytovatele hostingových služeb s centrálou v norském Oslu a pobočkami v 15 evropských zemích. Od roku 2006 je stoprocentním vlastníkem skupiny Active 24 norská společnost Mamut.

Kontakt:

Jana Šilpochová

Marketing & PR Specialist

ACTIVE 24, s.r.o.

Sokolovská 394, 186 00 Praha 8

Tel:+420 234 262 045

Mob:+420 605 204 507

Fax:+420 234 262 009

E-mail: silpochova.jana@active24.cz

http://www.active24.cz, http://www.mujnovyweb.cz

Klíčová slova ČR-EU-internet-domény-ACTIVE 24-PROTEXT

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.