Program AVG 8.0 chrání proti nebezpečným slabým místům v prohlížeči Internet Explorer

Technologie LinkScanner společnosti AVG uživatele zabezpečí, neboť určuje jak a kde napravit chyby.

Bezpečnostní software od společnosti AVG efektivně zabraňuje pokusům počítačových zločinců, kteří chtějí využít nedávno objevených slabých míst internetového prohlížeče Internet Explorer společnosti Microsoft. Tato slabá místa, z pohledu bezpečnosti, umožňují třetím stranám neoprávněný přístup a získání kontroly nad počítačem uživatele, když ho podvodně naláká k návštěvě nebezpečných a infikovaných internetových stránek.

Společnost AVG, světový poskytovatel antivirového softwaru a programů pro zabezpečení internetu s více než 80 milióny uživatelů ve více než 167 zemích dnes ujistila uživatele, že její komerční verze programu AVG 8.0 zajišťuje ochranu před tímto nebezpečím od 11. prosince. Společnost AVG odhaduje, že její software již zabránil téměř 5.000 útokům proti 3.000 uživatelům od chvíle, kdy společnost Microsoft tento problém zveřejnila.

Uživatelé počítačů si mohou okamžitě zajistit svůj systém, pokud si stáhnou zkušební verzi programu AVG na adrese http://www.avg.com.

"V současné době se internetové hrozby rozšiřují skutečně velmi rychle, jde o přechodně uložené hrozby, které se objeví na jedné nebo několika stránkách na nějakou dobu, od několika týdnů po pouhých několik vteřin," poznamenal J.R. Smith, generální ředitel společnosti AVG Technologies.

"Jelikož jsou tak nestálé, lze tyto hrozby snadno zaměnit za typická bezpečnostní opatření, která jsou součástí vyhledávačů. Vyžadují proto detekci v reálném čase jakou nabízí technologie LinkScanner, která se zaměřuje specificky na tyto typy nebezpečí a zablokuje je ještě předtím, než mohou ohrozit uživateli cenná data."

Podle Rogera Thompsona, vedoucího výzkumu společnosti AVG a tvůrce technologie LinkScanner technology, jsou ti, kdo využívají těchto slabých míst vyhledávače IE, stejní lidé, kteří odcizovali v minulých letech uživatelům hesla ve hře World of Warcraft.

Počítačový program firmy AVG poskytuje včasnou, přesnou, spolehlivou a bezpečnou ochranu při vyhledávání a prohlížení internetu, neboť analyzuje internetové stránky v pravou chvíli předtím, než si je uživatel chce prohlédnout. Společnost AVG nabízí jedinou skutečnou detekci a prevenci využití v reálném čase, neboť využívá vlastní chráněnou analýzu a další převratné technologie na ochranu osobních informací a obranu proti nežádoucím útokům při prohlížení internetových stránek.

O společnosti AVG Technologies

Společnost AVG je světový poskytovatel bezpečnostních řešení, která chrání více než 80 milionů zákazníků a uživatelů počítačů ve 167 zemích před stále více rostoucím výskytem webových hrozeb, virů, spamu, kybernetickými útoky a hackery na internetu. Společnost má ředitelství v Amsterodamu a téměř dvacet let zkušeností s bojem proti počítačové kriminalitě. Provozuje jednu z nejvyspělejších laboratoří pro detekci, prevenci a boj proti internetovým hrozbám na celém světě. Její model softwaru, který si lze zdarma stáhnout, umožňuje běžným uživatelům zajistit základní antivirovou ochranu a pak ji snadno a levně aktualizovat na vyšší úroveň bezpečnosti a obrany, jak pro jednotlivce, tak prostředí s více uživateli. Společnost spolupracuje s téměř 6.000 prodejců, partnerů a distributorů po celém světě, jako jsou například společnosti Amazon.com, CNET, Cisco, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart, a Yahoo!. Více informací naleznete na internetové adrese http://www.avg.com.

Zdroj: AVG Technologies

Kontakt:

Siobhan MacDermott ze společnosti AVG Technologies

Tel.: +420-725-695-132, +1-415-299-2945

E-mail: siobhan.macdermott@avg.com; nebo Ron Tomczyk ze společnosti GlobalFluency

Tel.: +1-646-652-5210, e-mail: rtomczyk@globalfluency.com, pro společnost AVG Technologies

Klíčová slova Nizozemsko-počítače-internet-firmy-AVG Technologies-PROTEXT

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.