AVG se domnívá, že se Microsoft nabídkou bezplatného antivirového programu pouští do obtížné bitvy

Společnost AVG reaguje na nabídku bezplatného antivirového programu konkurenční firmy.

Společnost AVG, světový poskytovatel antivirových programů a programů pro zabezpečení internetu s více než 85 miliony uživateli ve 167 zemích, dnes reagovala na oznámení společnosti Microsoft, která chce v polovině příštího roku nabídnout uživatelům bezplatný antivirový program.

Společnost AVG, která již více než osm let nabízí bezplatný antivirový software uživatelům po celém světě, uvedla některé problémy, kterým bude muset společnost Microsoft čelit v oblasti podpory bezplatného antivirového softwarového produktu, z nichž nejdůležitější jsou zejména enormní mimořádné náklady, které vzniknou v oblasti služeb zákazníkům a podpory, stejně jako soustavné řízení produktů a aktualizace.

Společnost Microsoft bude muset také nejspíš čelit reakcím nespokojených partnerů, na jejichž marže a prodej bude mít bezplatná nabídka produktů negativní dopad, jak se domnívá společnost AVG.

"Již více než osm let si společnost AVG uvědomuje rostoucí světovou hrozbu, kterou škodlivý software představuje, a reaguje na ni svou nabídkou bezplatných a komplexních nástrojů pro boj proti počítačovým virům, spywaru, malwaru a internetovým hrozbám," řekl J.R. Smith, generální ředitel společnosti. "Společnost Microsoft chce kráčet v našich stopách a díky tomu bude možné určitě lépe bojovat proti základním i méně složitým hrozbám. Hlavní hrozbou v tomto scénáři je však pro společnost Microsoft její vlastní zisk a vztahy s jejími partnery."

Společnost AVG rovněž podtrhla problémy, kterým společnost Microsoft čelí, aby udržela tempo s rostoucím šířením nových a stále nebezpečnějších online hrozeb. Společnost Microsoft často spoléhá na své měsíční aktualizace (tzv."patch Tuesday") pro aktualizaci svých současných antivirových produktů, čímž ponechává uživatele počítačů ohrožené botnety a dalšími škodlivými útoky. Co je důležité, že bezplatný antivirový program společnosti Microsoft, bude mít ještě méně ochranných funkcí než současná nabídka OneCare, a ohrožení uživatelů počítačů rychle se šířícími viry a dalšími hrozbami se tak ještě zvýší.

Ze statistik vyplývá, že problém eskaluje. Napadení počítačů škodlivými kódy vzrůstá geometrickou řadou. Výzkumný tým společnosti AVG uvádí, že denně je vydáváno 50.000 variant, což je dalším důvodem k tomu, aby byla vytvořena skutečná ochrana v reálném čase.

Program LinkScanner od společnosti AVG poskytuje okamžitou ochranu proti nejnovějším hrozbám. Navíc, oceněné antivirové produkty společnosti AVG jsou dlouhou dobu uznávané jako produkty pro zajištění maximální bezpečnosti počítačů a online ochrany s minimálním poškozením zdrojů.

Z perspektivy celosvětové ochrany má společnost AVG silnou přítomnost na zavedených a perspektivních trzích. Strategické plány rozvoje zahrnují představení několika nových jazykových mutací těchto antivirových programů v následujících týdnech. Kromě toho se skupina příznivců z celého světa, včetně jednotlivců a malých firem ze 167 zemí, stále rozrůstá, jako jedna ze skutečně "užitečných" sítí.

"Výjimečně jednoduché ovládání a snadný přístup zajišťují produktům společnosti dlouhodobě silný prodej, neboť umožňují silnější zabezpečení a funkčnost za mnohem nižší náklady než představuje nabídka antivirových programů společnosti Microsoft," dodal Smith. "V této napjaté ekonomické době ocení naši prodejci značné produktové marže, které nabízíme a vitalita skupiny našich koncových uživatelů nám pomůže zvyšovat prodej i do budoucna."

O společnosti AVG Technologies

Společnost AVG je předním mezinárodním poskytovatelem bezpečnostních řešení, jejichž prostřednictvím chrání více než 85 milionů počítačů jednotlivců i firem ve 167 zemích před stále silnějším výskytem internetových hrozeb, virů, spamu, kybernetového scamu a hakerů na internetu. Podnik má ředitelství v Amsterodamu a již více než dvacet let zkušeností s bojem proti počítačové kriminalitě a provozuje jednu z nejvyspělejších laboratoří pro detekci, analýzu a odhalování hrozeb na internetových stránkách na celém světě. Její softwarové modely, které si lze bezplatně stáhnout, umožňují uživatelům získat základní ochranu proti virům a pak ji snadno a levně aktualizovat na vyšší úroveň bezpečnosti i ochrany pro jednotlivé počítače i více uživatelů. Téměř 6.000 prodejců, partnerů a distributorů spolupracuje se společností AVG v celém světě, patří mezi ně například společnosti Amazon.com, CNET, Cisco, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart, a Yahoo!. Více informací naleznete na internetové adrese http://www.avg.com.

Zdroj: AVG Technologies

Kontakt pro média:

Siobhan MacDermott ze společnosti AVG Technologies

Mobil: +420-725-695-132

nebo

Tel.: +1-415-299-2945

E-mail: siobhan.macdermott@avg.com

nebo

Ron Tomczyk ze společnosti GlobalFluency

Tel.: +1-646-652-5210

E-mail: rtomczyk@globalfluency.com, pro společnost AVG

Klíčová slova Nizozemsko-počítače-internet-služby-AVG Technologies-firmy-PROTEXT

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.