VIL Tour 2025: Budoucnost autonomní dopravy se formuje i v Česku

Revoluce autonomních systémů řízení nabírá na síle. Česká společnost AUREL v uplynulém týdnu hostila na svém vývojovém polygonu první ročník odborné konference VIL Tour 2025. Sešli se zde přední vývojáři z České republiky a Německa. Akce pořádaná ve spolupráci s VUT v Brně a Datron Technology demonstrovala, jak technologie Vehicle-in-the-Loop (VIL) dramaticky zrychluje vývoj autonomních a bezpečnostních systémů.

"Cíleně napomáháme vytvoření platformy pro lídry v oboru. Budoucnost automobilové bezpečnosti a autonomie se rodí v úzké spolupráci a sdílení know-how," uvedl Zdeněk Svoboda, vedoucí polygonu AUREL.

Vedle zmíněných společností představily své technologie i německé společnosti 3D Mapping solutions, Stähle Robot Systems, IPG Automotive, MdynamiX a GeneSys a tým eForce Prague Formula z ČVUT v Praze.

 

Zdroj: AUREL

 

 

Keywords ČR-automoto-věda-firmy-AUREL

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
IT, telecommunications
Automotive industry, transport and machinery
Science, education and school system

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.