Monster Worldwide zveřejnila výsledky za 1. čtvrtletí roku 2007

Celkové tržby vzrostly o 28 procent na 329 milionů dolarů. Růst byl tažen zejména růstem zahraničních tržeb o 64 procent. Zředěný zisk na akcii z pokračujících činností se zvýšil na 0,30 dolaru na akcii, včetně započtení 0,05 dolaru na akci na základě vyšetřování akciových opčních plánů. Hotovost z provozní činností dosáhla výše 79 milionů dolarů; celková výše čisté hotovosti se zvýšila na 674 milionů dolarů.

Monster Worldwide, Inc. (index NASDAQ:MNST) zveřejnila své finanční výsledky za první čtvrtletí končící 31. březnem 2007.

V 1. čtvrtletí roku 2007 vzrostly tržby společnosti Monster Worldwide celkem o 28 procent (24procentní organický růst) na 329,0 milionů dolarů, oproti 257,0 milionům dolarů ve srovnatelném čtvrtletí roku 2006.

Tržby divize Monster Careers (divize zprostředkování práce) vzrostly o 29 procent na 290,2 milionů dolarů, oproti 224,6 milionům dolarů ve stejném čtvrtletí loňského roku. Přitom tržby této divize v zahraničí vzrostly v prvním čtvrtletí roku 2007 o 64 procent na 106,2 milionů dolarů a tržby v Severní Americe vzrostly o 15 procent na 184,0 milionů dolarů oproti stejnému období roku 2006. Tržby divize internetové reklamy a poplatků (Internet Advertising & Fees) vzrostly v prvním čtvrtletí roku 2007 o 20 procent na 38,8 milionů dolarů.

Tržby příštích období firmy Monster Worldwide činily k 31. březnu 2007 449,8 milionů dolarů, což představuje nárůst o 31 procent z 343,3 milionů dolarů ve stejném období předchozího roku a menší růst oproti čtvrtému čtvrtletí roku 2006 (k 31. prosinci 2006), kdy tržby příštích období činily 444,1 milionů dolarů.

Zisk z pokračujících činností dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2007 39,7 milionů dolarů, zatímco zředěný zisk na akcii z pokračujících činností dosáhl ve stejném období 0,30 dolaru na akcii. Zisk z pokračujících činností, zahrnuje 9,8 milionů dolarů (neboli 0,05 dolaru na zředěnou akcii po zdanění), jako náklady na právní a expertní poradenské služby v souvislosti s pokračujícím vyšetřováním dřívějších opčních akciových plánů společnosti.

K 31. březnu 2007 dosáhla čistá hotovost firmy výše 673,5 milionů dolarů, oproti 572,9 milionům dolarů k 31. prosinci 2006. Hotovost získaná z provozních činností dosáhla výše 79,0 milionů dolarů, oproti 82,1 milionům dolarů v 1. čtvrtletí roku 2006. Volná hotovost firmy činila 57,4 milionů dolarů, oproti 72,6 milionům dolarů ve srovnatelném období předchozího roku. Kapitálové výdaje dosáhly v prvním čtvrtletí roku 2007 výše 21,6 milionů dolarů.

Dne 11. dubna 2007 firma jmenovala Salvatore Iannuzziho do funkcí předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti. Pan Iannuzzi je členem správní rady společnosti Monster Worldwide od července 2006. V říjnu 2006 byl Iannuzzi jmenován předsedou řídícího výboru společnosti.

"Výrazný růst našich tržeb a celková provozní síla společnosti Monster ukazují na naši přední pozici na trhu online zprostředkování práce," řekl Sal Iannuzzi, předseda představenstva a generální ředitel firmy Monster Worldwide.

"Od doby, kdy jsem převzal funkci generálního ředitele společnosti, neustále úzce spolupracuji a budu spolupracovat s našimi společníky na udržení našeho dlouhodobého cíle, kterým je investování a růst našeho podnikání. Našim cílem je vybudovat silnou značku Monster, zlepšit zkušenosti uživatelů s našimi službami, zkvalitnit naše služby zákazníkům a vytvářet hodnoty pro naše akcionáře. Z osobního hlediska se těším na řízení společnosti Monster Worldwide a na práci s mnoha talentovanými a oddanými zaměstnanci v celé společnosti."

Lanny Baker, finanční ředitel společnosti Monster Worldwide, dodal: "Růst tržeb o 28 procent v prvním čtvrtletí byl tažen výjimečným růstem zahraničních divizí firmy Monster. Na druhou stranu růst divize zprostředkování práce v Severní Americe a růst divize internetové reklamy a poplatků byl menší, ale přesto solidní. V prvním čtvrtletí jsme investovali do našich dlouhodobých růstových aktivit. Současně se nám podařilo dosáhnout výrazného růstu tržeb a hotovosti. Co se týká druhého čtvrtletí roku 2007, očekáváme pokračující silný růst celkových tržeb, i když bude poněkud menší. Rovněž očekáváme náklady ve výši odrážející naši snahu investovat do produktů, zaměstnanců a značky firmy Monster. Z tohoto důvodu očekáváme v roce 2007 poněkud menší zisk než jsme dříve uváděli. Navíc v našem výhledu na druhé čtvrtletí roku 2007 a potažmo celý rok 2007, počítáme s 12,7 miliony dolarů, které vyplatíme jako odstupné v souvislosti s rezignací bývalého generálního ředitele naší společnosti."

Aktuální dění ve společnosti

Monster Worldwide spustila mediální produkt Monster Career Ad Network (TM).

V březnu 2007 oznámila firma spuštění projektu Monster Career Ad Network(TM), mediálního produktu pro nábor zaměstnanců, který umožňuje zaměstnavatelům oslovit miliony aktivních uchazečů registrovaných na internetových portálech provozovaných firmou Monster a současně oslovit i pasivní uchazeče o zaměstnání, kteří by mohli být nakloněni, uvažovat o výběru nového zaměstnání na základě jejich vzdělání a zájmů. Monster Career Ad Network(TM) přináší tvůrcům reklamních kampaní pro nábor zaměstnanců jako první řešení svého druhu, vytvořené na základě zkušeností firmy Monster v oblasti online reklamy a marketingu, možnost vytváření kreativních a cílených náborových kampaní.

Aktuální informace o mediální alianci

Jako součást pokračující strategie - zvýšit počet svých distribučních míst, firma v únoru 2007 oznámila uzavření strategické aliance se společností The New York Times Company. Tato strategická aliance zahrnuje spolupráci s následujícími značkovými novinami a jejich online verzemi: The New York Times, The Boston Globe a 16 regionálních novin vlastněných firmou The New York Times Company. Společnost Monster nyní spolupracuje s více než 60 deníky, které denně čte přibližně 6 milionů čtenářů, což představuje asi 11 procent čtenářů všech deníků v USA.

Společnost Monster také rozšířila svoji mediální strategii uzavřením partnerství s firmou Adicio Inc., předním poskytovatelem reklamního softwaru pro mediální společnosti. Více než 250 zákazníků společnosti Adicio tak nyní může využívat přední nástroje a zdroje firmy Monster. Současně firma Adicio poskytuje mediálním firmám spolupracujícím s firmou Monster v oblasti inzerce pracovních příležitostí technickou podporu. Firma Monster také rozšířila svou stávající spolupráci s portálem Internet Broadcasting, největším národním vydavatelem inzerce pro místní televizní stanice. Firma Monster bude zajišťovat podporu zprostředkovatelen práce pro více než 120 místních internetových portálů televizních stanic firmy Internet Broadcasting, včetně televizních stanic na 20 předních trzích USA.

Výhled

Výhled na budoucí období obsahuje pouze vybrané finanční ukazatele, z nichž žádný neobsahuje náklady na právní a další služby v souvislosti s vyšetřováním opčních akciových plánů a souvisejících sporů. Vyšetřování dřívějších opčních akciových plánů společnosti bude nyní pokračovat formou šetření chování bývalých zaměstnanců společnosti vedených státními orgány. Rovněž se budeme hájit v soudních sporech vedených našimi akcionáři. Společnost nemůže s jistotou předvídat výši těchto nákladů.

v milionech USDDruhé čtvrtletí 2007celý rok 2007
Celkové tržby333-3411 360-1 395
Provozní výdaje (není ukaz. GAAP)*282-2901 070-1 100
Čisté úroky a ostatní5-623-25
Efektivní sazba daně z příjmů35%35%
Ztráty z majetkových účastí(3)-(2)(11)-(9)

*Nezahrnuje náklady související s probíhajícím vyšetřováním opčních akciových plánů, včetně souvisejících sporů a vyrovnání.

Provozní náklady firmy uvedené ve výhledu představují finanční ukazatel, který neodpovídá účetním standardům GAAP ve smyslu Nařízení G Komise pro cenné papíry (SEC), protože tyto náklady nezahrnují výdaje na právní a expertní služby, které firmě vzniknou v souvislosti s dřívějšími akciovými opčními plány. Protože firma nemůže rozumně odhadnout či předpovídat tyto náklady, nemůže tento údaj do provozních nákladů zahrnout. Proto společnost nemůže převést finanční ukazatel neodpovídající standardům GAAP na nejbližší odpovídající ukazatel dle standardů GAAP. Přestože výše nákladů na právní a expertní poradenství v souvislosti s dřívějšími akciovými opčními plány společnosti může být vysoká, firma považuje tyto náklady a výdaje z hlediska hodnocení své celkové výkonnosti za málo významné, protože nevypovídají nic o situaci v hlavním oboru podnikání společnosti a o budoucích možnostech firmy.

Výše uvedená výhledová prohlášení týkající se našeho výhledu do budoucna, vyjadřují očekávání firmy Monster Worldwide k 26. dubnu 2007. Tato očekávání neberou v potaz vliv žádných budoucích akvizic či prodejů částí firmy, náklady na probíhající přezkoumávání našich akciových opčních plánů (včetně nákladů na expertní a právní poradenství, potenciální pokuty či vyrovnání a náklady na spotřební a jiné daně) ani vliv faktorů, které jsou mimo kontrolu naší společnosti, a které mohou ovlivnit budoucí finanční výsledky naší společnosti. Na tato výhledová prohlášení se vztahují ustanovení odstavce "Upozornění na výhledová prohlášení", které najdete níže v této tiskové zprávě.

Doplňující finanční informace

Společnost vydává doplňující finanční informace ve zvláštním dokumentu, který lze přímo získat na internetové adrese http://www.monsterworldwide.com/Q406.pdf nebo prostřednictvím sekce Vztahů s investory na firemních internetových stránkách http://ir.monsterworldwide.com.

Informace o konferenčním hovoru

Výsledky společnosti Monster Worldwide za první čtvrtletí roku 2007 byly diskutovány na čtvrtletním konferenčním hovoru, který se uskutečnil dne 26. dubna 2007 v 10:00 hod. dopoledne východoamerického času (EDT). V případě, že jste se chtěli konferenčního hovoru zúčastnit, vytočili jste v 9:50 hod. dopoledne východoamerického času telefonní číslo 1-888-551-5973 a zadali identifikační číslo konference: 5134683. Zájemci mimo USA mohli volat na číslo (706) 643-3467 a zadali stejné identifikační číslo konference. Konferenční hovor začal přesně v 10:00 hod. dopoledne východoamerického času (EDT). Zájemci se také mohli čtvrtletní telefonní konference firmy Monster Worldwide zúčastnit prostřednictvím internetových stránek na http://www.monsterworldwide.com, v sekci pro vztahy s investory. Záznam konferenčního hovoru si lze přehrát na telefonním čísle (800) 642-1687 nebo (706) 645-9291 (pro zájemce mimo USA). Je nutné zadat identifikační číslo 5134683. Toto telefonní číslo platí až do 3. května 2007.

O společnosti Monster Worldwide

Monster Worldwide, Inc. (NASDAQ: MNST), mateřská společnost firmy Monster(R), která je již více než 10 let přední světovou online zprostředkovatelnou práce, se snaží zlepšovat životy lidí na celém světě. Společnost Monster, která má pobočky na klíčových trzích v Severní americe, Evropě a Asii, nabízí zaměstnavatelům ze všech oborů kvalitní uchazeče o zaměstnání a poskytuje kvalitní poradenské služby v oblasti hledání práce zákazníkům z celého světa. Prostřednictvím online mediálních služeb a portálů poskytuje firma Monster inzerentům pracovních pozic kvalitní a vhodné kandidáty. Společnost Monster Worldwide je uvedena v seznamu S&P 500 Index a patří mezi 100 nejobchodovanějších titulů na burze NASDAQ (NASDAQ 100 index). Více informací o špičkových produktech a službách firmy Monster získáte na internetových stránkách http://www.monster.com. Více informací o společnosti Monster Worldwide získáte na internetových stránkách http://www.monsterworldwide.com.

Poznámky týkající se ukazatelů neodpovídajících standardům GAAP

Monster Worldwide, Inc. (dále jen "společnost nebo firma") uvádí ve svých finančních výsledcích také některé ukazatele, které neodpovídají standardům GAAP. Tyto ukazatele neodpovídají standardům GAAP (všeobecně uznávané účetní principy) a mohou se lišit od podobných údajů prezentovaných jinými firmami. Společnost věří, že informace neodpovídající standardům GAAP, mezi které patří například provozní zisk před odpisy a oprávkami (OIBDA), volný hotovostní tok a čistá hotovost, přináší vedení firmy a investorům užitečné informace o určitých finančních a obchodních trendech souvisejících s finančním zdravím společnosti a jejími výsledky. Kromě toho vedení firmy využívá tyto informace pro ověřování finančních výsledků firmy a pro účely plánování a přípravy rozpočtu.

Provozní zisk před odpisy a oprávkami ("OIBDA") je definován jako provozní zisk před odpisy a oprávkami nehmotného majetku a oprávkami k odměnám za akcii. Firma považuje provozní zisk před odpisy a oprávkami za důležitý ukazatel její provozní výkonnosti. Tento ukazatel pro jednotlivá období nezahrnuje vliv odpisů a oprávek nehmotného majetku a oprávek k odměnám na akcii. Společnost věří, že představuje užitečnou informaci o provozní výkonnosti firmy pro její vedení a investory. Provozní zisk před odpisy a oprávkami je ukazatel neodpovídající standardům GAAP, a proto jej nelze srovnávat s podobnými ukazateli jiných firem.

Volný hotovostní tok je definován jako hotovostní tok z provozních činností mínus kapitálové výdaje. Volný hotovostní tok je považován za ukazatel likvidity a přináší užitečné informace o hotovostních tocích společnosti po odečtení investic do nemovitostí a zařízení. Volný hotovostní tok před odpisy a oprávkami je ukazatel neodpovídající standardům GAAP, a proto jej nelze srovnávat s podobnými ukazateli jiných firem. Volná hotovost neodráží celkové změny ve výši hotovosti společnosti za dané období ani tento ukazatel nenahrazuje.

Čistá hotovost je definována jako hotovost a její ekvivalenty plus obchodovatelné cenné papíry, mínus celkové zadlužení. Společnost považuje čistou hotovost za důležitý ukazatel likvidity společnosti a za parametr, vyjadřující schopnost firmy dostát svým závazkům. Společnost mimo jiné používá ukazatel čisté hotovosti pro posuzování kapitálových investic. Čistá hotovost je ukazatel neodpovídající standardům GAAP, a proto jej nelze srovnávat s podobnými ukazateli jiných firem.

Zvláštní upozornění: S výjimkou historických informací jsou všechna prohlášení uvedená v této tiskové zprávě výhledovými prohlášeními ve smyslu Článku 27A Zákona o cenných papírech z roku 1933 a Článku 21E Zákona o obchodování s cennými papíry z roku 1934. Tato výhledová prohlášení týkající se zejména strategického směřování firmy a jejích budoucích výsledků podléhají určitým rizikům a nejistotám. Určité faktory, včetně faktorů mimo rozumnou kontrolu naší společnosti mohou způsobit, že se skutečné výsledky naší společnosti budou lišit od výsledků uváděných ve výhledových prohlášeních. Mezi tyto faktory patří ekonomické a další podmínky na trzích, kde působíme, rizika plynoucí z akvizic, konkurence a sezónního charakteru našich produktů a služeb, náklady na přezkoumávání našich dřívějších akciových opčních plánů, které právě probíhá a další rizika, která jsou kompletně popsána na formuláři 10-K/A a v dalších zprávách, které pravidelně předkládáme Komisi pro cenné papíry.

MONSTER WORLDWIDE, INC.

NEUADITOVANÝ KONSOLIDOVANÝ PROVOZNÍ VÝKAZ

(v tisících dolarů, s výjimkou údajů na akcii)

3 měsíce končící 31.3.3 měsíce končící 31.3.
20072006
Tržby329 028257 036
Mzdy a související náklady122 34791 553
Administrativní a obecné náklady70 41746 745
Marketing a propagace78 06965 799
Celkové provozní výdaje270 833204 097
Provozní zisk58 19552 939
Čisté úroky a ostatní5 3043 130
Zisk z pokrač. činností před daní z příjmů a majet. podíly63 49956 069
Daň z příjmů22 35220 411
Ztráty z majet. podílů(1 420)(1 241)
Zisk z pokrač. činností39 72734 417
Zisk (ztráta) z odprod. činností bez daně(245)7 845
Čistý zisk39 48242 262
Základní zisk na akcii:
Zisk na akcii z pokrač. činností0,310,27
Zisk na akcii z odprod. činností bez daně-0,06
Základní zisk na akcii*0,300,33
Zředněný zisk na akcii:
Zisk na akcii z pokrač. činností0,300,26
Zisk na akcii z odprod. činností bez daně-0,06
Základní zisk na akcii*0,300,32

    
    * Základní zisk na akcii se nerovná hodnotě za čtvrtletí končící 31.březnem 2007 v důsledku zaokrouhlení.
Vážený průměr hodnoty zbylých akcií:
Základní129 653126 753
Zředěný132 464130 619
Provozní zisk před odpisy a oprávkami:
Provozní zisk58 19552 939
Odpisy a oprávky nehmotného majetku9 9819 772
Oprávky k akciovým odměnám4 3622 029

    
Provozní zisk před odpisy a oprávkami72 53864 740

    
    Monster Worldwide, Inc.
    NEUDITOVANÝ KONSOLIDOVANÝ PŘEHLED HOTOVOSTNÍCH TOKŮ (v tis. USD)
3 měsíce končící 31.3.3 měsíce končící 31.3.
20072006
Hotovost získaná z provoz. činností:
Čistý zisk39 48242 262
Úpravy pro srovnání čistého zisku s čistou hotovostí
    získanou z provozních činností:
    
(Zisk) ztráta z odprod. činností, bez daně245(7 845)
Odpisy a oprávky k nehmotnému majetku9 9819 772
Rezerva na pochybné pohledávky2 4832 824
Nehotovostní odměny4 3622 029
Kmenové akcie vydané jako přídavek k akc. plánu 401(k)-996
Odložená daň z příjmů2 1006 736
Minoritní podíly a ostatní1 4201 235
Změny v pohled. a závazcích, bez vlivu akvizic:
Pohledávky25 170(3 062)
Předplacené a ostatní(2)(1 492)
Tržby příštích období5 69115 900
Závazky, časové rozlišení a ostatní(8 950)8 377
Čistá hotovost získaná z/(utracená za) provozní činnosti odprod. činností(2 983)4 326
Celkové úpravy39 51739 796
Celková hotovost získaná z pr. činností78 99982 058
Hotovost vydaná na invest.činností:
Kapitálové výdaje(21 612)(9 416)
Nákup obchod. cenných papírů(365 031)(334 990)
Prodej a splatné obchod. cenné papíry311 662238 001
Platby za akvizice a nehmot. majetek bez získané hotovosti(1 664)(1 450)
Investice do nekonsol. poboček-(19 936)
Hotovost poskytnutá akvizicím(2 500)-
Čistá hotovost vydaná na invest.činost odprod. činností-(2 469)
Čistá hotovost vydaná na invest. činnosti(79 145)(130 260)
Hotovost získaná finanč. činnostmi:
Splátky kapitál. leasingu-(276)
Splátky akvizičních závazků(16 310)(22 205)
Výnosy z využitých zaměst. akc. opcí43 39559 594
Daňový benefit z využitých akc. opcí6 48611 275
Odkup kmenových akcií(3 326)(8 537)

    
Čistá hotovost získaná z finančích činností30 24517 093
Vliv kurzových změn na hotovost963547
Čisté navýšení (snížení) hotovosti a hotovost. ekvivalentů31 062(30 562)
Hotovost a ekvivalenty, na zač. období58 680196 597
Hotovost a ekvivalenty, na konci období89 742166 035
Volný tok hotovosti:
Čistá hotovost získaná z provoz. činností78 99982 058
Mínus: Kapitálové výdaje(21 612)(9 416)
Volná hotovost57 38772 642

    
    Monster Worldwide, Inc.
    NEAUDITOVANÁ KONSOLIDOVANÁ ÚČETNÍ ROZVAHA (ZKRÁCENÁ FORMA) v tis. USD
    
Aktiva:31.3. 200731.12.2006
Hotovost a ekvivalenty89 74258 680
Obchod. cenné papíry591 262537 893
Čisté pohledávky417 329444 747
Nemovitosti a zařízení115 729102 402
Goodwill a nehmot. majetek640 815640 736
Ostatní majetek202 938185 345
Aktiva celkem:2 057 8151 969 803
Závazky a vlastní plnění:
Závazky, výdaje příštích období a ostatní279 032358 850
Tržby příštích období449 836444 145
Dlouhodobě splatné daně z příjmů84 480-
Ostatní závazky39 49633 459
Zadlužení7 46923 664
Celková pasiva860 313860 118
Vlastní jmění akcionářů1 197 5021 109 685
Celkem pasiva a vlastní jmění akcionářů2 057 8151 969 803

    
    MONSTER WORLDWIDE, INC.
    NEAUDITOVANÉ VÝSLEDKY JEDNOTLIVÝCH PROVOZNÍCH JEDNOTEK v tis. USD
    
3 měs. končící 31.3. 2007Zprostř. práce-Sev.AmerikaZprostř. práce-zahraničíInternetová reklama a poplatkyCelkem
Tržby184 017106 20638 805329 028
Provozní zisk65 8787 9614 30478 143
Provozní zisk před odpisy (OIBDA)71 15012 5946 43990 183
Provozní marže35,8%7,5%11,1%23,7%
Marže OIBDA38,7%11,9%16,6%27,4%
3 měs. končící 31.3. 2006Zprostř.práce-Sev. AmerikaZprostř. práce-zahraničíInternetová reklama a poplatkyCelkem
Tržby159 99864 59132 447257 036
Provozní zisk54 5597659 48664 810
OIBDA58 6524 72411 60874 984
Provozní marže34,1%1,2%29,2%25,2%
Marže OIBDA36,7%7,3%35,8%29,2%

    
3 měs. končící 31.3. 2007Firemní výdajeCelkem
Tržby329 028
Provozní zisk(19 948)58 195
OIBDA(17 645)72 538
Provozní marže17,7%
Marže OIBDA22,0%

    
    
3 měs. končící 31.3. 2006Firemní výdajeCelkem
Tržby257 036
Provozní zisk(11 871)52 939
OIBDA(10 244)64 740
Provozní marže20,6%
Marže OIBDA25,2%

KONTAKT: Monster Worldwide, Inc.

Investoři:

Robert Jones

Tel.: +1-212-351-7032

E-mail: bob.jones@monsterworldwide.com

nebo

Média:

Rich Teplitsky

Tel.: +1-212-351-7019

E-mail: rich.teplitsky@monsterworldwide.com

nebo

Kathryn Burns

Tel.: +1-212-351-7063

E-mail: kathryn.burns@monsterworldwide.com

ZDROJ: Monster Worldwide, Inc.

Keywords USA-burzy-finance-média-práce-Monster Worldwide-PROTEXT

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Media, society and lifestyle
Finance, economics
Politics, public administration and courts

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.