Všeobecná úvěrová banka (VÚB) podepsala s Letištěm Praha důležitý ESG dodatek

4.01.2023, 17:08

Praha 4. ledna 2023 (PROTEXT) - Všeobecná úvěrová banka, patřící do italské skupiny Intesa Sanpaolo, po uzavření dlouhodobého úvěrového rámce ve výši 7 miliard korun s Letištěm Praha oznámila další novinku – podpis ESG dodatku, kterým se nejdůležitější letiště v ČR zavazuje investovat do udržitelnosti, ekologických aspektů provozu či sociálních projektů.

"Celý rok jsme detailně nastavovali ESG strategii napříč celou společností. To úspěšně vyústilo právě v podpis ESG dodatku. Letiště tak navíc může využít svého dlouhodobého aktivního přístupu nejen k udržitelnému rozvoji, ale také k ekologii nebo například sociálním otázkám," říká předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos.

"Za VÚB banku jsme velmi rádi, že nad rámec podpory Letiště Praha jako významného hráče v oblasti infrastruktury v České republice, bude mít financování rozvoje letiště takové parametry ESG. Jako banka tuto strategii silně podporujeme a těší nás, že je takto vnímá stále více společností," dodává Andrea Fiori, ředitel VÚB banky Praha.

Kontakt:

www.vub.sk

Chci zadat tiskovou zprávu

Chci dostávat tiskové zprávy

Vaše tiskové zprávy rozšíříme spolu se zpravodajstvím ČTK uživatelům agenturního servisu jako jsou média, ekonomická sféra, státní správa a veřejnost. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, jsou součástí mobilní aplikace ČTK a obdrží je také tisíce odběratelů našeho e-mail servisu. Veřejnosti je zpřístupníme na více než 15 zpravodajských portálech.

Doporučujeme

Protext služby