SWS a.s. distributorem laserových tiskáren a kopírek Minolta
30.01.2003, 15:27
PRAHA 30. ledna (PROTEXT) - Společnost SWS a.s. uzavřela k21. 1. 2003 distribuční smlouvu s firmou Minolta na prodejbarevných a černobílých laserových tiskáren a kopírek.
Laserové tiskárny a kopírky Minolta patří ve světě knejprodávanějším značkám. V tiskárnách je značka Minolta-QMSvelmi silná především svým portfoliem barevných laserovýchtiskáren, kde v současné době s řadou Magicolor MC2300 jejednoznačně lídrem na českém trhu a patří svými parametry mezijedinečná zařízení tohoto tržního segmentu. V roce 2001 bylo 69,3procenta barevných laserových tiskáren s rychlostí tisku do šestistran za minutu prodaných na českém trhu právě z produkcespolečnosti Minolta-QMS. Celkový podíl Minolty na tomto trhu bezohledu na rychlost tisku činil 61 procent. (Údaje o podílech natrhu vycházejí ze studie IDC 2002)
V letošním roce počítá společnost Minolta s růstem tržeb vČeské republice o šest procent a nárůstem hrubého profitu o 1,5procenta. Loni vykázala i přes celosvětovou recesi tržby naúrovni 1,55 miliardy korun, což představuje meziroční nárůstobratu o 2,6 procenta. Minolta ČR působí v tuzemsku jedenáct let.V brněnské centrále a dalších jedenácti městech České republikymá firma zhruba 300 zaměstnanců. Ovládá přes polovinu trhu sbarevnými laserovými tiskárnami i kopírkami.
Firma SWS a.s. zařazením produktů Minolta do svého portfoliadále posiluje svoji pozici v oblasti distribuce tiskáren. Vedletiskáren Lexmark je Minolta druhou značkou tiskáren, kterou SWSbude nabízet svým partnerům. "Tiskárny Minolta-QMS jsou výjimečnénejen svým designem, ergonomií, technickými parametry alepředevším příznivými pořizovacími i provozními náklady. Provšechny tyto atributy očekáváme velmi dobré výsledky v prodejíchtéto značky již ve velmi krátké době," říká Stanislav Skalička,obchodní ředitel SWS a.s.
"Společnost SWS a.s. je naším významným partnerem v Českérepublice. Svou širokou a loajální dealerskou sítí se řadí mezinejvýznamnější distributory v ČR. Proto věříme, že dosavadnímimořádná tržní pozice značky Minolta na českém trhu bude tímtokrokem významně posílena," říká Pavel Učeň, ředitel nepříméhoprodeje společnosti Minolta spol. s r.o.
Kontakt:
Stanislav Skalička
Obchodní ředitel SWS a.s.
Tel.: 577 640 121
e-mail: sskalicka@sws.cz
Upozorňujeme odběratele, že materiály označené značkouPROTEXT nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze jepublikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele,který je ve zprávě označen a který za něj nese plnou odpovědnost.
PROTEXT