Stát potřebuje odborníky vzdělané v krizovém řízení!

foto

19.04.2023, 14:45

Praha 19. dubna 2023 (PROTEXT) - Krize spojené s epidemií koronaviru a nyní s válkou na Ukrajině ukázaly, jak moc důležité je mít dostatečné množství odborníků, kteří umí řídit bezpečnost. Krize je totiž třeba řídit odborně. Realita je ale mnohdy odlišná. Nejen proto, že rozhodování probíhá politicky, ale i proto, že mnohde chybí ti praví odborníci "krizaři".

Vysoká škola CEVRO Institut již přes deset let vzdělává odborníky v krizovém řízení v elitním postgraduálním manažerském programu MPA.

Přes 800 absolventů, kteří působí na vedoucích pozicích ve státní i soukromé sféře jsou naší nejlepší vizitkou.

"V našem programu MPA zaměřeném na bezpečnost a krizové řízení hodně zdůrazňujeme vojenský způsob rozhodování. Říká se, že neexistuje operační věda, ale existuje operační umění. Vláda, kraje, obce přijímají rozhodnutí, která sice jsou postavená na základě statistik, ale rozhodování přijímaná pouze na základě statistiky jsou rozhodnutí neúplná a nepřesná! Lidský faktor je významnou součástí takovéhoto krizového řízení." Generál Jiří Šedivý, bývalý náčelník Generálního štábu AČR, garant programu MPA Bezpečnostní a krizový management.

Přidejte se k expertům a staňte se jedním z nich! Přihlášky přijímáme do konce dubna 2023.

Více informací najdete na https://www.cevroinstitut.cz/bezpecnostni-a-krizovy-management/

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Chci zadat tiskovou zprávu

Chci dostávat tiskové zprávy

Vaše tiskové zprávy rozšíříme spolu se zpravodajstvím ČTK uživatelům agenturního servisu jako jsou média, ekonomická sféra, státní správa a veřejnost. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, jsou součástí mobilní aplikace ČTK a obdrží je také tisíce odběratelů našeho e-mail servisu. Veřejnosti je zpřístupníme na více než 15 zpravodajských portálech.

Doporučujeme

Protext služby