Společnosti Magnequench a Daido Steel vyrobily nejlepší světový magnet s nejsilnějším energetickým polem

26.03.2002, 16:31

ANDERSON (USA, Indiana) 26. března (PROTEXT/Businesswire) -Firmy Magnequench Inc. a DaidoSteel Co. Ltd. vyrobily novýanizotropní magnet na bázi prvků Nd-Fe-B (neodym, železo a bor).

Tyto pólové magnety mají nejsilnější energetické pole (22MGOe) a vynikají vysokou teplotní odolností a schopností fungovatpři teplotách vyšších než 100°C. Navíc je jejich cenapřijatelnější než cena srovnatelných izotropních pólovýchmagnetů.

Oba nové typy pólových magnetů Nd-Fe-B jsou kvalitnější nežmagnetické materiály vyráběné pomocí alternativní technologieHDDR. Hodnota energetického pole těchto magnetů (BH max) je o 10procent větší než u magnetů na bázi HDDR a navíc fungují tytomagnety při provozní teplotě 100°C, což je o 20°C více než umagnetů na technologii HDDR. Při maximální provozní teplotě 120°Cu magnetů Nd-Fe-B je hodnota energetického pole B max rovna17MGOe, což je větší hodnota než u srovnatelných magnetů natechnologii HDDR, které navíc mohou fungovat na maximálníprovozní teplotě 100°C.

Jeff Day, starší viceprezident firmy Magnequench, k tomuřekl: "Naše strategické partnerství s firmou Daido při vývojitěchto magnetů nám umožní vytvářet nové, lepší produkty, kterénajdou uplatnění v různých průmyslových oblastech."

Od roku 1980 bylo učiněno mnoho pokusů o vytvoření materiálůs lepšími magnetickými vlastnostmi. Vytvořené materiály však buďneměly dostatečně silné energetické pole, nebo vykazovaly slaboutepelnou odolnost. Společnost Daido Steel vytvořila tyto novéanizotropní magnety Nd-Fe-B s použitím nových prášků od firmyMagnequench. Anizotropní prášky, jejichž složení a výrobnítechnologie jsou chráněné patentem firmy Magnequench, dávají,spolu s technologií plastické deformace od firmy Daido Steel,možnost vytvářet tyto kvalitní magnety. V průběhu výrobníhoprocesu dochází k naplnění železných váčků izotropním práškem.Váčky se pak hermeticky uzavřou. Poté následuje lisování váčků zatepla a při deformaci dochází k přeměně izotropních látek naanizotropní.

Pólové magnety, které mohou být upraveny do různých tvarů, seširoce používají v pohonných jednotkách domácích spotřebičů,nástrojů a nářadí a v automobilovém průmyslu. Doposud byly tytoaplikace omezeny, protože nešlo dosáhnout teplotní odolnosti 100°C a hodnoty pole 17 MGOe současně. Společnost Daido Steel chcenasadit tyto magnety pro použití v domácích spotřebičích anástrojích, které vyžadují fungování za vysokých teplot. Mimo tose uvažuje také o nasazení těchto nových pólových magnetů vhybridních a elektrických vozidlech, kde se používají magnetyrůzných tvarů s vysokými hodnotami teplotní odolnosti aenergetického pole.O společnosti Magnequench International Inc.

Firma je předním světovým dodavatelem permanentních magnetů svysokým energetickým polem a předním výrobcem magnetů na bázineodymu. Magnety od firmy Magnequench se používají vautomobilovém, počítačovém a automatizačním průmyslu a také vespotřební elektronice, nářadí, domácích spotřebičích aprůmyslových automatizovaných aplikacích. Firma Magnequench jedržitelem certifikátu ISO 9002 a nabízí ty nejkvalitnějšímagnety. Více informací o firmě Magnequench a o poskytovanýchslužbách získáte na serveru http://www.magnequench.com.Kontakt:Magnequench International, Inc.JoBeth Cox, 317/631-0260 linka 233Jobeth_cox@burnthatbox.com

Upozorňujeme odběratele, že materiály označené značkouPROTEXT nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze jepublikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele,který je ve zprávě označen a který za něj nese plnou odpovědnost.

PROTEXT

Chci zadat tiskovou zprávu

Chci dostávat tiskové zprávy

Vaše tiskové zprávy rozšíříme spolu se zpravodajstvím ČTK uživatelům agenturního servisu jako jsou média, ekonomická sféra, státní správa a veřejnost. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, jsou součástí mobilní aplikace ČTK a obdrží je také tisíce odběratelů našeho e-mail servisu. Veřejnosti je zpřístupníme na více než 15 zpravodajských portálech.

Doporučujeme

Tým ČTK Connect ve spolupráci s Google News Initiative připravil před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu sedmidílnou sérii krátkých vzdělávacích videí Jak na média.

Série, kterou namluvila herečka Jenovéfa Boková, nabízí praktické návody na ověřování informací či fotografií. Přibližuje také základní způsoby, jakými vůbec zprávy vznikají. Věnuje se ale také například deepfakům, kterých v poslední době na českém internetu přibývá.

“Jde nám zejména o ukázku praktických postupů a nástrojů, které mohou posloužit každému, kdo se chce vyznat v dnešní informační záplavě,” uvedla zástupkyně ředitele pro strategii a rozvoj Gábina Vostřezová. Kromě zveřejnění na sociálních sítích ČTK Connect sérii nabídne například školám.

ČTK Connect, která spadá pod Českou tiskovou kancelář, zastřešuje komunikační služby pro klienty z řad firem či agentur. Veřejnoprávní agentura pod touto hlavičkou nabízí publikaci firemních sdělení, výrobu a šíření videopřenosů, pronájem eventových prostor PressCentra či zajištění obsahových speciálních webových i tištěných magazínů na míru.

Iniciativa Google News spolupracuje s vydavateli a novináři na boji proti dezinformacím, sdílení zdrojů a budování rozmanitého a inovativního zpravodajského ekosystému.

ČTK připravila sérii videí o médiích a ověřování informací

Protext služby