Skupina SolidSun má za sebou úspěšný rok. V tom příštím plánuje pokračovat v rozvoji služeb a zaměřit se na sektor B2B

foto

4.01.2023, 08:50

Praha 4. ledna 2023 (PROTEXT) - Skupina SolidSun, poskytovatel komplexních ekonomických a ekologických energetických řešení, hodnotí své působení na trhu v roce 2022 pozitivně. Zároveň nastiňuje plány pro nadcházející období a poskytuje doplňující informace o dopadech probíhajících legislativních změn v oblasti fotovoltaiky.

Pozitivní obchodní výsledky, nábor nových zaměstnanců, přesun rostoucí společnosti do jednoho sídla a navázání řady strategických partnerství. Tak by bylo možné shrnout rok 2022 z pohledu skupiny SolidSun.

Zájem o fotovoltaiku navzdory ekonomické a energetické krizi neklesl, naopak mezi zákazníky prokazatelně vzrostl. V roce 2022 skupina SolidSun realizovala třikrát více instalací FVE než v roce 2021. Celkově počet instalovaných elektráren překročil vysněnou hranici tří tisíc.

Ukázkový příklad přináší kompletní instalace fotovoltaické elektrárny pro Střední školu řemesel ve Frýdku-Místku. Tato FVE byla instalována na přelomu jara a bude sloužit žákům všech elektrotechnických oborů, jež je efektivněji připraví na současné požadavky trhu práce.

Skupina SolidSun musí v současné době podobně jako jiné energetické společnosti reagovat též na některé legislativní změny. Ty by měly firmám situaci na trhu výrazně usnadnit. Procesy a administrativní zátěž pro dodavatele a zákazníky se výrazně zjednoduší. Pro komunitní energetiku to znamená důležitý krok, jenž v příštím roce pravděpodobně povede k ještě většímu zájmu o fotovoltaiku.

„Navzdory tomu, že rok 2022 byl velmi turbulentní – i co se situace na energetickém trhu týká –, jsem velmi potěšen, že se skupině SolidSun podařilo úspěšně čelit všem výzvám. Docílili jsme kladného obchodního výsledku, dařilo se nám nabírat nové zaměstnance a organizačně jsme zvládli přesun do nového sídla. Mimo to si také pochvalujeme rebranding celé skupiny a sjednocení všech našich aktivit pod značku SolidSun ,“ říká Martin Palarčík, generální ředitel skupiny.

Během roku 2022 skupina SolidSun navázala také řadu strategických partnerství. Jedním z nich byl například vstup do Asociace komunitní energetiky ČR (AKE ČR).

„Vstup do AKE ČR chápeme jako příležitost, jak se podílet na spoluvytváření podmínek pro existenci komunitní energetiky, která je v Česku zatím na úplném začátku. Věřím, že společně s dalšími subjekty pomůžeme rozvoji sdílené energetiky a tím pádem dosažení decentralizace energetického trhu. Z fungující komunitní energetiky může těžit každý z nás,“ prohlásil šéf skupiny SolidSun.

Výhled pro rok 2023

V roce 2023 skupina SolidSun plánuje další rozšiřování a zkvalitňování služeb, rozvoj i v sektoru B2B a investice do zaměstnanců.

„Spokojenost našich zaměstnanců pro nás má zásadní význam. Jsme si vědomi, že naši pracovníci jsou velmi důležitou součástí našich úspěchů,“ uvedl Martin Palarčík, který se vyjádřil také k očekáváním pro nový rok.

„Co se situace na trhu týká, od roku 2023 předpokládáme jeho postupné očištění od neprofesionálních subjektů, které jen využily boomu v poptávce po FVE na úkor solidních a spolehlivých firem. I když se informovanost české společnosti zlepšuje, stále existuje řada lidí, kteří nemají dostatečné povědomí o fungování FVE, komunitní energetiky a využívání obnovitelných zdrojů obecně. Z tohoto důvodu se budeme v této oblasti snažit o osvětu. Pořízení FVE představuje skvělou investici, což platí v dnešní době dvojnásob. Elektřinu, kterou si vyrobíte sami, vám totiž nikdo nezdraží.“

Chci zadat tiskovou zprávu

Chci dostávat tiskové zprávy

Vaše tiskové zprávy rozšíříme spolu se zpravodajstvím ČTK uživatelům agenturního servisu jako jsou média, ekonomická sféra, státní správa a veřejnost. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, jsou součástí mobilní aplikace ČTK a obdrží je také tisíce odběratelů našeho e-mail servisu. Veřejnosti je zpřístupníme na více než 15 zpravodajských portálech.

Doporučujeme

Protext služby