Seminář o skleníkových plynech

10.10.2003, 16:04

PRAHA 10. října (PROTEXT) - Det Norske Veritas (DNV),mezinárodní nadace zabývající se řízením rizik a mj. i validací,verifikací a certifikací emisí skleníkových plynů, oznámilakonání semináře k problematice organizačního a legislativníhorámce pro obchodování se skleníkovými plyny.

Témata příspěvků byla zaměřena na postupy a problémy, kterýmise musí Česká republika zabývat pro splnění podmínek Kjótskéhoprotokolu. Evropský systém obchodování (ETS) je již legislativněproveden nařízením Evropské unie a Česká republika musí do května2004 vytvořit příslušná alokační pravidla. Pravidla další dvouzpůsobů obchodování - Společné implementace (Jointimplementation) a Mechanismu čistého rozvoje (CDM) jsou jižznáma. Projekty prvního zmíněného schématu se v ČR dokonce jižrealizují.

S postupy v rámci Evropské unie, kterými se bude muset Českárepublika řídit, a s riziky v obchodování seznámil účastníkyGudmundur Sigurthorsson ze společnosti Det Norske Veritas.Společnost Det Norske Veritas spolupracuje na vytváření metodikypro obchodování se skleníkovými plyny a již také provedla několikvalidací projektů na snížení emisí skleníkových plynů. V Českérepublice to byly například projekty financované Prototype CarbonFund - účelové instituce Světové Banky - změna centrálníhovytápění v Rožmitále pod Třemšínem a projekt energetickéúčinnosti v Thomayerově nemocnici.

K otázkám emisí skleníkových plynů vystoupili přední češtíčinitelé v této oblasti. RNDr. Jan Pretel z Českéhohydrometeorologického ústavu upozornil na důležitost vytvořeníNárodního programu na zmírnění dopadů změny klimatu v Českérepublice a Ing. Tomáš Chmelík z Ministerstva životního prostředíhovořil o momentálním stavu přípravy legislativy a státní správyv ČR.

V odpoledním vystoupení informoval Ing. Ivan Mojík zeslovenského Ministerstva životního prostředí o stavu přípravyprávního rámce na Slovensku a RNDr. Zdeněk Suchánek z poradenskéspolečnosti DHV CR popsal účast ČR na práci ISO TC 207 přizpracování a revidování nové normy ISO 14064, týkající seověřovacího procesu vykazování a monitorování snižování emisískleníkových plynů.

Kontakt:

DNV Czech Republic s.r.o.

Thákurova 4

160 00 Praha 6

telefon: 233321231

fax: 233321232

email: prg@dnv.com

internet: http://www.dnv.cz

Upozorňujeme odběratele, že materiály označené značkouPROTEXT nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze jepublikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele,který je ve zprávě označen a který za něj nese plnou odpovědnost.

PROTEXT

Chci zadat tiskovou zprávu

Chci dostávat tiskové zprávy

Vaše tiskové zprávy rozšíříme spolu se zpravodajstvím ČTK uživatelům agenturního servisu jako jsou média, ekonomická sféra, státní správa a veřejnost. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, jsou součástí mobilní aplikace ČTK a obdrží je také tisíce odběratelů našeho e-mail servisu. Veřejnosti je zpřístupníme na více než 15 zpravodajských portálech.

Doporučujeme

Protext služby