Projekt Nekoukat.cz za polovinou

3.07.2000, 10:30

PRAHA 3. července (PROTEXT) - Projekt NEKOUKAT.CZ, zahájený oficiálně ve čtvrtek 15. června 2000, v němž jeho organizátoři zkoumají aspekty absolutní ztráty soukromí, se stal největší videoaplikací na českém Internetu, přestože má za sebou teprve polovinu trvání.

V projektu Nekoukat.cz (http://www.nekoukat.cz ) nabídl svůj život "on-line" kontroverzní novinář a publicista Jiří X. Doležal. V jeho bytě je po dobu jednoho měsíce namontována webová kamera, jejíž obraz je v reálném čase přenášen na Internet. Doležal nesmí kameru vypínat a Internet se během pokusu stává součástí jeho života. J. X. Doležal prostřednictvím Internetu objednává zboží a služby, některé zajímavé předměty spojené se svou osobou draží (na http://aukce.atlas.cz ), prodává (http://obchody.atlas.cz/jxd ), vede korespondenci a chat (na http://www.nekoukat.cz ).

Za prvních čtrnáct dní trvání projektu jeho stránky navštívilo a videopřenos zhlédlo více než 40.000 zvědavců - Nekoukat.cz se tak stal největší videoaplikací na českém Internetu.

Nekoukat.cz je společný projekt časopisu Reflex a a portálu MSN.ATLAS.CZ (jeho serveru live.atlas.cz, jenž pokrývá oblast přímých přenosů, hostování audia a videa, vysílání audia a videa přes Internet s využitím Windows Media Technologies).

ATLAS.CZ, a.s. je česká akciová společnost provozující internetový portál MSN.ATLAS.CZ (http://msn.atlas.cz). Cílem je poskytovat všem uživatelům Internetu rychlé, profesionální a spolehlivé portálové služby v plné šíři a tím jim umožnit snadnou orientaci v Internetu. Portál = umělecky ztvárněný vchod, brána (architekt.), v internetové terminologii vstupní bod do Internetu, poskytující kromě jiného zpravodajství, vyhledávání, personalizaci, freemail, freewebhosting a obchodování (nákupy, aukce).

Tiskový kontakt:

ATLAS.CZ, a.s.

Dagmar Haltmarová

Public relations manager

haltmarova@atlas-as.cz

tel.: 02/51014314, fax: 02/51014316

Tiskové zprávy společnosti ATLAS.CZ naleznete ve formátech Word 97 a RTF rovněž na http://press.atlas.cz.

Názvy produktů a firem v textu uvedených mohou být obchodními značkami příslušných vlastníků.

Upozorňujeme odběratele, že materiály označené značkou PROTEXT nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za něj nese plnou odpovědnost.

PROTEXT

Chci zadat tiskovou zprávu

Chci dostávat tiskové zprávy

Vaše tiskové zprávy rozšíříme spolu se zpravodajstvím ČTK uživatelům agenturního servisu jako jsou média, ekonomická sféra, státní správa a veřejnost. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, jsou součástí mobilní aplikace ČTK a obdrží je také tisíce odběratelů našeho e-mail servisu. Veřejnosti je zpřístupníme na více než 15 zpravodajských portálech.

Doporučujeme

Generální ředitel ČTK Jiří Majstr jmenoval k 1.12.2013 Milenu Schmidovou tiskovou mluvčí agentury.

Milena Schmidová zůstává zároveň na dosavadní funkci manažerky pro korporátní komunikaci. V ČTK pracuje od roku 2008.

Kontakt:
mluvci@ctk.cz

Tisková mluvčí ČTK

Protext služby