Prodej on-line jízdenek na Atlasu umožňuje cestovat po Evropě bez 'obíhání" cestovních kanceláří
1.11.2001, 12:28
PRAHA 1. listopadu (PROTEXT) - Po velkém úspěchu on-line prodeje letenek a zájezdů zpřístupnili provozovatelé předního internetového portálu WWW.ATLAS.CZ další službu pro cestovatele. Ve spolupráci s firmou OnlineBus připravila společnost Atlas a.s. prodej mezinárodních autobusových jízdenek na adrese http://cestovani.atlas.cz. Nyní si každý může koupit jízdenku do jakéhokoli místa v Evropě, aniž by musel opustit křeslo u svého počítače. WWW.ATLAS.CZ je prvním velkým českým portálem, který nabízí služby pro cestovatele v takové šíři.
Za červenec a srpen letošního roku dosáhl obrat z prodeje letenek a zájezdů na adrese cestovani.atlas.cz pěti miliónů Kč. Na základě tohoto údaje provozovatelé očekávají podobný úspěch s prodejem mezinárodních autobusových jízdenek.
Objednání jízdenky je díky intuitivnímu ovládání zcela snadné. Pokud uživatel této služby bude chtít cestovat například z Prahy do Londýna, zadá do jednoduchého vyhledávacího systému místo odjezdu, cílovou destinaci a požadované datum odjezdu. Systém vyhledá možné autobusové spoje a nabídne zakoupení jízdenky. Kupující si jízdenku rezervuje a vybere způsob platby. Společnost OnlineBus do jednoho dne od obdržení objednávky potvrdí její příjem a odešle jízdenku na adresu kupujícího. Výhodou při objednávání je registrace na MiniPASU. Uživatel, který je přihlášen pomocí služby MiniPAS, nemusí již vyplňovat některé osobní údaje znovu.
K prodeji mezinárodních autobusových jízdenek se vážou i další praktické služby, například vyhledávání vhodného spojení, sjednání on-line cestovního pojištění, informace o měnovém kursu, o počasí ve světě, aktuálních událostech v zahraničí a další.
"Jsme první velký portál v ČR, který podobnou službu nabízí. Velký zájem o prodej letenek a zájezdů nás ujišťuje, že jsme se vydali správnou cestou," říká Filip Rudolf, product manager ATLAS.CZ a dodává: "On-line prodej mezinárodních autobusových jízdenek rozšiřuje portfolio služeb cestování na našem portálu."
Více informací :
Filip Rudolf, product manager
ATLAS.CZ, a.s., +420-2-61001550
E-mail: komunikace@atlas-as.cz
O společnosti ATLAS.CZ, a.s.:
ATLAS.CZ, a.s. (http://www.atlas.cz) je česká akciová společnost, provozující přední internetový portál v České republice. Majetkové podíly ve společnosti Atlas.cz vlastní české fyzické osoby a investiční fond II. Epic Holding. Portál Atlas.cz je dlouhodobě druhým nejnavštěvovanějším českým portálem. Provozuje více než 50 internetových služeb, což jej řadí z hlediska šíře nabídky na první místo mezi českými internetovými portály.
Upozorňujeme odběratele, že materiály označené značkou PROTEXT nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za něj nese plnou odpovědnost.
PROTEXT