Österreichische Volksbanken AG hlásí výborné výsledky

26.04.1999, 15:46

VÍDEŇ 26. dubna (PROTEXT/News Aktuell) - Při příležitostitiskové konference o údajích rakouské Österreichische VolksbankenAG na konci roku prezentoval generální ředitel Robert Mädl dobréroční výsledky družstevní bankovní skupiny. Zásadová práce vestrategických podnikatelských oblastech sektorových obchodů,komerčních klientů, zahraniční bankovní sítě, řekl Mädl, vedla kpokračování pozitivního vývojového trendu banky.

K 31.12.1998 činila bilance 91,8 miliardy rakouských šilinků,což představovalo nárůst proti předchozímu roku o 9,8 procenta.Provozní výsledek 781,1 miliónů šilinků se zvýšil o 7 procent.EGT se zvýšilo na 664,7 miliónu, o značných 11,8 procenta.

Podle náměstka generálního ředitele Klause Thalhammera jenezbytnou podmínkou úspěchu skupiny další expanze v Evropě. Novépobočky na Slovensku, v Maďarsku a Chorvatsku, stejně jakozaložení univerzální banky v Rumunsku, posouvají vpřed procesotevírání středoevropských trhů.

Konsolidovaný finanční výkaz ÖVAG k 31.12.1998 ukazujebilanci 165,3 miliardy šilinků, což je zlepšení o 8,2 procenta.Provozní výsledek dosáhl 1,312 miliónu šilinků, EGT vzrostl oznatelných 9,2 procenta na 889 miliónů šilinků.

Mädl a Thalhammer zdůraznili, že:

- národní spolupráce v seskupení Volksbank Verbund,

- mezinárodní spolupráce s francouzskými, italskými atureckými družstevními bankami, se spoluvlastnickou DeutscheGenosssenschaftsbank AG, stejně jako s několika německýmidružstevními centrálními bankami a

- úspěšná strategie "PARTENARIATS", která nabízí nepřetržitéslužby v zahraničí pro zákazníky všech spolupracujícíchdružstevních bank se zahraničními přepážkami a nejvyšší kvalituporadenských a finančních služeb,potvrdily úspěšnou politiku.ots Originaltext: Österreichische Volksbanken AGInternet: http://www.newsaktuell.deKontakt: Österreichische Volksbanken AG Susanne Lederer, PublicRelations Tel: ++43 1 31 340 3838

Upozorňujeme odběratele, že materiály označené značkouPROTEXT nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze jepublikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele,který je ve zprávě označen a který za něj nese plnou odpovědnost.

PROTEXT

Chci zadat tiskovou zprávu

Chci dostávat tiskové zprávy

Vaše tiskové zprávy rozšíříme spolu se zpravodajstvím ČTK uživatelům agenturního servisu jako jsou média, ekonomická sféra, státní správa a veřejnost. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, jsou součástí mobilní aplikace ČTK a obdrží je také tisíce odběratelů našeho e-mail servisu. Veřejnosti je zpřístupníme na více než 15 zpravodajských portálech.

Doporučujeme

Protext služby