Opera Software uvádí na trh Opera pro Windows 4.0 Beta 4 - první prohlížeč Windows se schopností WAP-WML.

17.05.2000, 11:38

OSLO 17. května (Protext/BusinessWire) - Opera Softwarepředstavuje Opera prohlížeč Beta 4 pro Windows 4.0 Beta 4zahrnuje experimentální podporu pro WAP-WML.

Zkratka WAP znamená Wireless Application Protokol (protokolbezdrátové aplikace) a prostřednictvím zařízení umožňuje přístupk informacím napsaným v jazyce WML, což znamená Wireless Mark-upLanguage (jazyk pro bezdrátové označování). Na Internetu je celářada stránek WAP-WML, ale běžným prohlížečům zůstávajínedostupné.

"Opera 4.0 zpřístupňuje uživatelům sítě služby WAP, čímžotevírá úplně nové pole působnosti pro celý průmysl WAP," říkáHakon Wium Lie, manažer Opera Software. "Formátovací nástrojOpera je velmi rychlý a pružný."

Doplněnou podporou pro čtení WML Opera Software znovupotvrzuje své vůdčí postavení na trhu technologií internetovýchprohlížečů. Prohlížeč Opera kombinuje kompatibilitu sestandardním Internetem s rychlou a efektivní grafikou arozložením textu, čímž svým uživatelům zpříjemňuje používáníInternetu.

"Součástí naší vize je otevřít a zpřístupnit Internet všem,"říká Jon S. von Tetzchner, manažer Opera Software. "Možnostsurfovat na stránkách WAP-WML je přirozenou součástí naplňovánítéto vize."

Opera pro Windows 4.0 Beta 4 zahrnuje následující prvky:E-mail, vyšší rychlost načítání, malá velikost, malé nároky nazdroje, podpora plug-in, standardní kompatibilita, 128-bitovézapisování, TLS, SSL 2 a 3, CSS1, CSS2, XML, HTML 4.0, HTTP 1.1,WML, ECMAScript a JavaScript 1.3.

Software Beta 4 je možné zdarma stáhnout na třicetidennízkušební dobu z adresy http://www.opera.com/download

O Opera Software

Opera Software AS si udržuje vůdčí postavení ve vývojiinternetových prohlížečů pro trh s osobními počítači apočítačovými zařízeními. Prohlížeč Opera získal mezinárodníuznání jak konečných uživatelů, tak i odborného tisku protože jerychlejší a kompatibilnější než ostatní prohlížeče. OperaSoftware AS je soukromá společnost s hlavním sídlem v norskémOslu. Další informace o Opera Software najdete na adresewww.opera.comKontakt:Opera Software AS, Oslo, Norskov USA : Shae McKean, 830/672-5393press@opera.comnebov Evropě: Pal A. Hvistendahl, +47 99 72 4331eupress@opera.com

Upozorňujeme odběratele, že materiály označené značkouPROTEXT nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze jepublikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele,který je ve zprávě označen a který za něj nese plnou odpovědnost.

PROTEXT

Chci zadat tiskovou zprávu

Chci dostávat tiskové zprávy

Vaše tiskové zprávy rozšíříme spolu se zpravodajstvím ČTK uživatelům agenturního servisu jako jsou média, ekonomická sféra, státní správa a veřejnost. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, jsou součástí mobilní aplikace ČTK a obdrží je také tisíce odběratelů našeho e-mail servisu. Veřejnosti je zpřístupníme na více než 15 zpravodajských portálech.

Doporučujeme

Dnes jsem se ujal funkce generálního ředitele tiskové agentury ČTK, do které jsem byl jmenován Radou ČTK.

ČTK je více než 15 let zcela nezávislá na státních či veřejných dotacích a vydělá si na sebe prodejem svého zpravodajství a další obchodní činností. Je zřízena zákonem a patří tak k tzv. veřejnoprávním médiím. Proto považuji za správné zveřejnit svůj vítězný projekt, a to navzdory tomu, že ČTK se pohybuje v konkurenčním prostředí.

Projekt byl zpracován v únoru 2011. Rád konstatuji, že některé jeho cíle jsme již začali naplňovat.

Převzetí ředitelské funkce přijímám jako velký závazek. ČTK považuji za naprosto unikátní instituci, plnou tvůrčích profesionálů. Je pro mne čest, že se mohu podílet na rozvoji jejího potenciálu. Chtěl bych v tomto smyslu mít podporu nejen zaměstnanců, ale i veřejnosti a obchodních partnerů.

Jiří Majstr: Koncepce činnosti a rozvoje ČTK

Jiří Majstr
10.6.2011

Jiří Majstr: Koncepce činnosti a rozvoje ČTK

Protext služby