Krajská zdravotní vybuduje v teplické nemocnici nový pavilon pro operační sály

foto

31.12.2016, 16:00

Teplice 31. prosince (PROTEXT) - Zbrusu nový pavilon s operačními sály vyroste v dalších letech v areálu nemocnice v Teplicích. Rozhodlo o tom představenstvo Krajské zdravotní, a. s., která kromě teplické nemocnice spravuje nemocnice v Děčíně, Ústí nad Labem, Mostu a Chomutově.

Současné operační sály v teplické nemocnici už dlouhodobě svým stavem nevyhovují. Nové sály v chystaném objektu budou společně s urgentním příjmem, který je naproti, koncipovat poskytování zdravotní péče na úrovni odpovídající současným standardům.

V současné době mají lékaři v teplické nemocnici k dispozici deset operačních sálů, u čtyř z nich počítá Krajská zdravotní s dalším používáním i po realizaci výstavby nových sálů. Stávající prostory tak budou zachovány pro operační výkony v oblasti očního lékařství, urologické endoskopické operativy, jednodenní gynekologické operativy a akutní porodnické operativy. Zbývající sály budou sloužit k rozvoji jednodenní chirurgie a jejího zázemí.

A nové sály? V nových operačních sálech bude realizováno veškeré současné spektrum operačních výkonů, které jsou v teplické nemocnici prováděny. Operovat se zde budou cévy, klouby, břišní dutiny a provádět laparoskopické zákroky.

Nová budova pro operační sály vznikne v prostoru jižně od pavilonu F, v němž jsou soustředěny chirurgické obory, směrem k ulici Anglická. S chirurgickým pavilonem bude propojena spojovacím krčkem, dílčí úpravy budou provedeny i v pavilonu F.

Stavební práce na novém pavilonu v teplické nemocnici její chod nijak významně nenaruší. Výjimkou bude finální fáze prací, kdy dojde k napojení operačních sálů na pavilon F a také období rekonstrukce a rozšiřování výtahových šachet v pavilonu F. Omezený bude pouze pohyb osob v prostorách, kterých se stavba dotkne, nikoliv poskytovaná zdravotní péče.

Zajímavou informací pro motoristy přijíždějící do nemocnice v Teplicích jistě je, že projekt počítá také s výstavbou 25 parkovacích míst pro osobní auta, dvě z nich budou vyhrazena pro tělesně postižené. S otevřením přístupu do ulice Anglická je navržena také parkovací plocha pro zaměstnance s 67 parkovacími místy, čímž dojde k uvolnění parkovacích míst pro návštěvníky nemocnice přímo v jejím areálu.

Výstavba nového pavilonu pro operační sály bude největší investicí v areálu teplické nemocnice v posledních letech. Vedení Krajské zdravotní, a. s., předpokládá, že investice by měla dosáhnout 180 milionů korun, náklady na výstavbu pavilonu vzejdou z nabídek podaných v otevřeném výběrovém řízení. Zahájení výstavby je naplánováno na rok 2017 a hotovo by mělo být do dvou let od uzavření smlouvy o dílo s vítězem tendru.

Krajská zdravotní, a. s.

je se svými šesti tisíci sedmi sty zaměstnanci jedním z největších poskytovatelů zdravotní péče v České republice a největším zaměstnavatelem v Ústeckém kraji. V loňském roce měla společnost obrat 6 miliard korun, při kladném hospodaření. S ohledem na geografické rozmístění v regionu tvoří nemocnice Krajské zdravotní jednu páteřní osu zdravotnických zařízení pro celý Ústecký kraj, který prostřednictvím Krajské zdravotní, a. s., spravuje pět nemocnic - v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově včetně několika specializovaných pracovišť v dalších lokalitách Ústeckého kraje.

Kontakt:

Jiří Vondra, tiskový mluvčí

tel.: +420 477 114 103

mobil: +420 774 711 478

email: jiri.vondra@kzcr.eu

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Chci zadat tiskovou zprávu

Chci dostávat tiskové zprávy

Vaše tiskové zprávy rozšíříme spolu se zpravodajstvím ČTK uživatelům agenturního servisu jako jsou média, ekonomická sféra, státní správa a veřejnost. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, jsou součástí mobilní aplikace ČTK a obdrží je také tisíce odběratelů našeho e-mail servisu. Veřejnosti je zpřístupníme na více než 15 zpravodajských portálech.

Doporučujeme

Protext služby