Genarium: Zkoumání genetického původu jako luxusní dárek

18.02.2013, 11:55

Praha 18. února (PROTEXT) - Těm, kdo chtějí darovat zjištění genetického původu (genealogický test DNA), vychází vstříc služba Genarium, která tento typ genealogického testování pojímá jako exkluzivní dárek. Projekt vznikl ve spolupráci s dvěma mladými výtvarnicemi a klade důraz na nádherné grafické provedení i na volbu materiálů (zejména balení a certifikát). Genarium je možné objednat na www.genarium.cz

Projekt realizuje společnost Bogart&Company. Odpovědnost za testování vzorků DNA převzala špičková laboratoř Generi Biotech, jejíchž služeb využívají Akademie věd, prestižní vědecká pracoviště, soudy či policejní vyšetřovatelé.

Genarium je k dispozici ve dvou variantách. Genarium Matter testuje genealogickou příslušnost k mateřskému klanu. Pracuje přitom s označeními, které zavedl harvardský antropolog Bryan Sykes (klan Helena, klan Jasmína, klan Kateřina, klan Xenie, klan Tara, klan Uršula, klan Velda). Genarium Patter testuje genealogickou příslušnost k otcovským rodům (Slované – haploskupina R1a, Keltové – haploskupina R1b, Balkánci – haploskupina I, Afričané – haploskupina J, Kavkazané – haploskupina G, Mongolové – haploskupina N, Kaspici – haploskupina T, Indové – haploskupina H). Podrobnější informace o verzích produktů a cenách jsou dostupné na http://www.genarium.cz/ceny.html

„Když jdete do kronik, nikdy nemůžete mít úplnou jistotu, že zapsaný rodič je skutečným biologickým rodičem. Analýza DNA naproti tomu neklame. I po stovkách generací je možné jednoznačně určit, ke kterému mateřskému klanu a otcovskému rodu každý z nás náleží. S tím, jak věda postupně zjišťuje, že podstatná část našeho jednání a naší povahy je utvářena geny, nabývá právě tahle informace na významu. Zjištění vlastního genealogického původu tak dává možnost přemýšlet o sobě jinak. Věřím, že spolu s nádherným grafickým provedením to mnoho lidí potěší. Já osobně se například nemůžu dočkat, až budu mít certifikát v pracovně – hned vedle diplomu a osvědčení o absolvování armádního kurzu přežití,“ uvedl jednatel Bogart&Company Czech Republic PhDr. Petr Hampl.

Kontakty:

www.genarium.cz

info@genarium.cz

Chci zadat tiskovou zprávu

Chci dostávat tiskové zprávy

Vaše tiskové zprávy rozšíříme spolu se zpravodajstvím ČTK uživatelům agenturního servisu jako jsou média, ekonomická sféra, státní správa a veřejnost. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, jsou součástí mobilní aplikace ČTK a obdrží je také tisíce odběratelů našeho e-mail servisu. Veřejnosti je zpřístupníme na více než 15 zpravodajských portálech.

Doporučujeme

Protext služby