GE Money hodnotí první rok poskytování služeb evropským zákazníkům * Akvizice a nové produkty jsou motorem obchodního růstu

27.05.2005, 09:31

DUBLIN (Irsko, Evropská centrála) 27. května(PROTEXT/PRNewswire) - Největší evropská finanční značka GE Moneydosáhla v prvním roce svého fungování v Evropě dvoucifernéhorůstu a nabídla klientům pestrou paletu nových a inovativníchspotřebitelských finančních produktů. Celosvětová transformacepod jednu značku GE Money přispěje - spolu s dalšími nedávnýmiakvizicemi ve Španělsku a Rusku - k dalšímu růstu této největšíevropské nebankovní finanční značky.

Značka GE Money vznikla za účelem sjednocení nabídky produktůa služeb divize GE Consumer Finance pod jeden název. Spolu snovým názvem pokračuje růst tržeb a zisku divize GE ConsumerFinance díky nabídce produktů a služeb, které zákazníkům přinášíhodnotu a usnadňují podnikání.

Pod vedením Dana O'Connora, prezidenta a generálního řediteledivize GE Consumer Finance pro Evropu, provozuje tato divize svéaktivity ve 21. evropských zemích: Rakousku, Belgii, Českérepublice, Dánsku, Dominikánské republice, Finsku, Francii,Německu, Maďarsku, Irsku, Itálii, Lotyšsku, Norsku, Polsku,Portugalsku, Rusku, Slovensku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku aVelké Británii. Za pouhých 12 let získala evropská divize vícenež 20 milionů zákazníků a dosáhla čistého zisku vyššího než 1miliardu amerických dolarů (za rok 2004) a růstu čistých aktiv o22 procent.

Mezi produkty firmy GE Money patří soukromé kreditní karty,automobilový leasing a půjčky na pořízení automobilů, osobnípůjčky, bankovní karty, hypotéky, konsolidace úvěrů, půjčky navybavení domácností, firemní cestovní a nákupní karty a úvěrovépojištění.Průzkum trhu zaměřený na povědomí o značce

Od zahájení přechodu ke značce GE Money ve 2. čtvrtletí roku2004 je tato transformace pečlivě sledována. Mezi sledovanéparametry probíhajícího průzkumu trhu patří povědomí o značce,úspěšnost reklamy, rozpoznávání a úspěšnost značky a spokojenostzákazníků.

Počáteční výsledky průzkumu v hlavních evropských zemíchukazují, že povědomí o značce převyšuje očekávání. V jedné zezemí se dokonce podařilo dosáhnout dvanáctiměsíční cílové hodnoty24 procent za pouhých 5 týdnů.Růst v Evropě

Od počátku roku 2005 značka GE Money dosahuje organickéhorůstu, pokračuje v akvizicích a rozšiřuje nabídku svých produktův Evropě. Nové produkty jsou zaváděny v souladu s místnístrategií společnosti a na základě poptávky zákazníků.

Kromě rozšiřování nabídky o celou řadu nových produktů sedivize GE Consumer Finance snaží posilovat svoji pozici v Evropěrůznými dalšími aktivitami, mezi které v průběhu posledních šestiměsíců patří:- ve Španělsku vytvořila divize GE Consumer Finance a Caja deAhorros del Mediterraneo (CAM) úvěrové družstvo CAMGE Financiera,které se bude specializovat na poskytování finančních služeb prospotřebitele, zejména osobních půjček a kreditních karet. Úvěrovédružstvo CAMGE Financiera bylo založeno se základním jměním 468milionů eur.- V Rusku divize GE Consumer Finance koupila moskevskou bankuDeltaBank, která klientům poskytuje kreditní karty, osobní půjčkya obchodní financování.

V Evropě i ve zbytku světa se divize GE Consumer Financesnaží fungovat v duchu odpovědného chování firem. Ve VelkéBritánii byl nedávno spuštěn internetový portál MoneyBasics,jehož cílem je podporovat informovanost o finančnictví. Tentoportál nabízí informace o osobních financích, plánování rozpočtůa používání úvěrů. Tento portál byl vytvořen divizí GE ConsumerFinance, v rámci jedinečného partnerství s firmami Credit Actiona CCCS. Jedná se o nekomerční portál, který nabízí interaktivnínástroje a nezávislé finanční poradenství -http://www.moneybasics.co.uk.Volba nového názvu

Při reorganizaci divize GE Capital v roce 2003 bylaidentifikována nová příležitost v oblasti značky. George Awad,starší viceprezident pro globální marketing, řekl: "Bylo nutnévytvořit takovou značku, která by překonala kulturní bariéry.Proto jsme vytvořili globální značku, která zákazníkům na celémsvětě nabízí stejnou kvalitu a spojuje důvěryhodnost bank srychlostí a flexibilitou tradičních finančních společností."

Marketingový tým divize GE Consumer Finance zpočátku vybíralz 200 potenciálních obchodních názvů. Na základě kvalitativníhoprůzkumu byl poté počet potenciálních názvů snížen na 21, z nichžbyly následně vybrány 4, které se podrobily rozsáhlémukvantitativnímu průzkumu. Po závěrečné fázi průzkumu se vítěznýmnázvem stal název GE Money.Globální zavádění nové značky

Během roku 2005 byla značka 2005 představena v Belgii, Českérepublice, Finsku, Irsku, Itálii, Lotyšsku, Polsku, Slovensku,Švýcarsku a v částech Asie a Jižní Ameriky. Již v roce 2004 bylaznačka GE Money představena v Austrálii, Dánsku, Francii,Německu, Novém Zélandě, Norsku a Švédsku.

V rámci přechodu na novou identitu byly v každé zemipřestavěny pobočky, prodejné místa a centrála. Zavádění novéznačky a představení nových produktů bylo podporováno tištěnouinzercí, rozhlasovou a televizní reklamou a zvýšeným úsilímzaměstnanců společnosti.

Nová podoba značky GE Money je čistá a transparentní a jezobrazena v jasném grafickém formátu. Nová značka je jednoduchá,optimistická a v propagačních materiálech sděluje zákazníkům svézákladní atributy - tedy rychlost, jednoduchost, dostupnost,flexibilitu, důvěryhodnost a hodnotu.

V dnešním bankovním prostředí nabízí přístup divize GE Moneyzákazníkům lepší dostupnost finančních služeb. Název GE Money jesynonymem pro náš strategický obchodní cíl - schopnost říkatzákazníkům "Ano". Dalšími důležitými atributy značky GE Moneyjsou pohodlí a flexibilita. Díky více než 142 000 prodejních místa 185 000 bankomatů má značka GE Money potenciál být blízko svýmzákazníkům.

Jako součást orientace na zákazníky byly formuláře žádostí oúvěr a půjčku zjednodušeny, uspořádány do přehledných tabulek avytištěny velkými písmeny. Zdvořilé vystupování vůči zákazníkůma okamžité vzbuzení jejich pozornosti jsou základním kamenem našíorientace na zákazníka. David Nissen, prezident a generálníředitel divize GE Consumer Finance, řekl: "Jsme potěšeni reakcemizákazníků na obchodování s GE Money. Těšíme se, že naše nabídkajediné značky nám pomůže při budování dlouhodobých vztahů sezákazníky a přispěje i k získání nových zákazníků.O divizi GE Consumer Finance

Divize GE Consumer Finance, pobočka firmy General ElectricCompany, je předním poskytovatelem úvěrů spotřebitelům,obchodníkům a prodejcům automobilů ve 47 zemích celého světa.Aktiva divize GE Consumer Finance převyšují 150 milionů dolarů.Divize GE Consumer Finance sídlí ve Stamfordu ve státěConnecticut (USA) a nabízí pestrou paletu finančních produktů,včetně soukromých kreditních karet, osobních půjček, bankovníchkaret, půjček na koupi automobilů a finančních pronájmů,hypotečních úvěrů, firemních cestovních a nákupních karet,konsolidace úvěrů, úvěrů na vybavení domácností a pojištěníúvěrů. Více informací o divizi GE Consumer Finance získáte nainternetových stránkách http://geconsumerfinance.com.O společnosti GE

GE (index NYSE: GE) naplňuje motto "Představivost při práci".Jedná se o diversifikovanou technologickou, mediální a finančníspolečnost, která se zaměřuje na řešení nejpalčivějších problémůsoučasnosti. Firma GE poskytuje své služby zákazníkům ve více než100 zemích celého světa a zaměstnává více než 300 tisíc lidí.Mezi produkty a služby společnosti GE patří letecké motory,výroba elektrické energie, úprava vody, zabezpečovacítechnologie, lékařské zobrazovací přístroje, spotřebitelskéfinance, poskytování mediálního obsahu či nabídka pokročilých,moderních materiálů. Více informací o společnosti GE získáte nainternetových stránkách http://www.ge.com.Kontakthttp://www.moneybasics.co.ukhttp://geconsumerfinance.comhttp://www.ge.comZdroj: GE Moneyhttp://www.geconsumerfinance.com/AboutConsFinance/GENews/GEMoneymediacontacts_Europe.htm

Upozorňujeme odběratele, že materiály označené značkouPROTEXT nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze jepublikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele,který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost. PROTEXT

Chci zadat tiskovou zprávu

Chci dostávat tiskové zprávy

Vaše tiskové zprávy rozšíříme spolu se zpravodajstvím ČTK uživatelům agenturního servisu jako jsou média, ekonomická sféra, státní správa a veřejnost. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, jsou součástí mobilní aplikace ČTK a obdrží je také tisíce odběratelů našeho e-mail servisu. Veřejnosti je zpřístupníme na více než 15 zpravodajských portálech.

Doporučujeme

Protext služby