Federal-Mogul oznamuje 660 miliónů USD přírůstku tržeb

29.04.1999, 10:38

SOUTHFIELD (USA) 29. dubna (PROTEXT/ots) - SpolečnostFederal-Mogul Corporation (NYSE: FMO) dnes oznámila čistýpřírůstek tržeb ve výši 660 miliónů USD v období od roku 1999 doroku 2003 za oblast originálního vybavení a trh s náhradnímidíly. Na roční bázi se čistý přírůstek tržeb rovná 150 miliónůmUSD v roce 1999, 160 miliónům v roce 2000, 150 miliónům v roce2001, 110 miliónům v roce 2002 a 90 miliónům v roce 2003.

"Hodnota, kterou poskytujeme našimi systémy a moduly, arozšířené celosvětové působení vyústily v růst, který dnesoznamujeme," uvedl Dick Snell, předseda představenstva agenerální ředitel (CEO).

Hodnota čistého přírůstku prodeje ve výši 660 miliónů USD uprovozních divizí společnosti Federal-Mogul zahrnuje 290 miliónůu divize Powertrain Systems (Hnací systémy), 230 miliónů USD uGeneral Products (Všeobecné výrobky) a 140 miliónů v diviziSealing Systems (Těsnicí systémy). Následující tabulka uvádírozdělení čistého přírůstku tržeb podle provozních segmentů vmiliónech USD:

Powertrain

General

Sealing

Systems

Products

Systems

Celkem 1999

72

55

23

150 2000

60

73

27

160 2001

69

57

24

150 2002

63

36

11

110 2003

26

9

55

90 Celkem

290

230

140

660

Čistý přírůstek tržeb (net new business)představuje přírůstektržeb společnosti vyplývající ze zákaznických programů apřírůstku nebo úbytku odbytu. Zahrnuje: přírůstky z novýchplatforem, získání výrobků a významná zvýšení odbytových objemů,a ztráty z ukončených programů, významná snížení odbytu a ztrátuzakázek. Předpoklady tržních podmínek, pozitivní i negativní,odhady cenových změn nebo jiných externích položek jako změndevizových kursů, nejsou zahrnuty. Federal-Mogul používá pro svéúdaje o čistém přírůstku tržeb prognózy plánované produkceautomobilových výrobců a bude čtvrtletně provádět úpravy, pokudse tyto prognózy změní.

Federal-Mogul se sídlem v Southfieldu ve státě Michigan jevýrobce automobilových dílů, který dodává inovativní řešení asystémy globálním zákazníkům v automobilovém průmyslu, výrobělehkých a těžkých nákladních vozidel, železničních, zemědělskýcha průmyslových vozidel. Společnost byla založena v roce 1899.Navštivte webovou stránku společnosti na adresehttp://www.federal-mogul.com, kde získáte více informací. Sdělenípro tisk společnosti Federal- Mogul je možno získat faxemprostřednictvím služby Company News On-Call na telefonu (USA)800-758-5804, linka 306225.

Informace v tomto sdělení pro tisk obsahují výhledová tvrzenípodle ustanovení Zákona o reformě obchodování s cennými papíry(Securities Litigation Reform Act) z roku 1995. Skutečnévýsledky, události a výkony se mohou významně lišit od těch,které jsou obsaženy ve výhledových tvrzeních, jako například dobakdy dojde k přírůstku tržeb, podmínky v průmyslu autodílů a dalšífaktory, které jsou popsány ve výroční zprávě společnosti za rok1998 na formuláři 10-K a dalších zprávách, zasílaných americkéKomisi pro burzy a cenné papíry (SEC).

ots Original Text Service: Federal-Mogul CorporationInternet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Kimberly A. Welch, Federal-Mogul, (USA) 248-354-1916

Služba Company News On Call:

http://www.prnewswire.com/comp/306225.html nebo fax (USA)800-758- 5804, linka 306225

Webová stránka: http://www.federal-mogul.com

Upozorňujeme odběratele, že materiály označené značkouPROTEXT nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze jepublikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele,který je ve zprávě označen a který za něj nese plnou odpovědnost.

PROTEXT

Chci zadat tiskovou zprávu

Chci dostávat tiskové zprávy

Vaše tiskové zprávy rozšíříme spolu se zpravodajstvím ČTK uživatelům agenturního servisu jako jsou média, ekonomická sféra, státní správa a veřejnost. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, jsou součástí mobilní aplikace ČTK a obdrží je také tisíce odběratelů našeho e-mail servisu. Veřejnosti je zpřístupníme na více než 15 zpravodajských portálech.

Doporučujeme

Protext služby