Digitální televize Pohoda pro děti a mládež již na netu
16.11.2005, 12:06
PRAHA 16. listopadu (PROTEXT) - V pátek 18. 11. 2005 zahajujesvé vysílání na internetu zvuková podoba nové digitální TelevizePohoda - televize pro děti a mládež.
Tato televize žádá spolu s dalšími o licenci k vysílání vnově vytvořených digitálních multiplexech B či C. Obrazovoupodobu této TV zatím není možné šířit, a tak vysílá na internetuwww.tvpohoda.cz zvukový podpůrný program pro svou mateřskoutelevizní stanici.
Do plné přípravy na televizní vysílání se tak pustilosvědčený mediální tým, vycházející z Radia Čas, druhéhonejposlouchanějšího neceloplošného soukromého rádia v Českérepublice, doplněný o televizní odborníky a známé tvářeshowbyznysu. Tento tým v nedávné minulosti například vybudovalsoučasnou síť rádií Hey v republice.
"Radia Hey jsou dnes v regionech již zavedenou značkou rádiís osobitým programem, jsou plně funkční a soběstačná. Ponechávámesi spolumajitelské úlohy a strategické řízení. Do výkonnéhořízení již nemusíme dále přímo zasahovat, a tak se nám uvolňujíruce pro náš další - srdeční cíl - televize pro děti a mládež",uvádí k tomu majitel Radia Čas a spolumajitel rádií Hey RadimPařízek.
"I rádia, kterým jsme vdechli život, jsou většinou rodinnéhotypu, kde děti a mládež mají své pevné místo. Proto je námprogram televize pro děti a mladé blízký a bereme ho jako velkouvýzvu. V této internetové podobě televize si chceme vyzkoušet adoladit jednotlivé principy stavby programu a jednotlivýchprogramových prvků tak, abychom byli dostatečně připraveni natuto nelehkou úlohu. V případě, že Televize Pohoda začne vysílatv digitálním multiplexu, zůstane tento internetový kanál i nadálejako podpůrný informační prvek k vysílání televize. Bude na němnabídka programů, soutěže, textové podoby a podpora výukových anaučných programů, diskusní fórum apod.," dodává k tomu RadimPařízek, duše celého projektu.
"Na vysílání této TV se už připravují i známé tváře z různýchdětských akcí. Své pořady už začínají chystat např. Václav UpírKrejčí, Iveta Bartošová apod. Zájem být při tom u nového druhutelevize je u celebrit opravdu velký".
Cílem Televize Pohoda bude mladé diváky nejen bavit, alezároveň vhodným a zajímavým způsobem také vzdělávat, často sjejich zapojením do her a zábavy s naučným kontextem. Pořady,zaměřené na novodobou osvětu, poznávání, zdraví, hobby, volnýčas, lifestyle, stejně jako rady, jak co vyřídit a jak sepohybovat v současném světě, budou pravidelnou součástí vysílání,převážně orientovaného na jednotlivé vytčené věkové kategorie.Tady se počítá i s využitím grantů EU. Spojujícími článkyprogramu TV Pohoda budou jednak účast dětí a mládeže coby aktérůpřímo ve vysílání a jeho přípravě, dále pak také hudba a hudebnípořady, rodinné filmy a další.
Kontakt:
Rádio Čas
Stavební 992
708 00 Ostrava - Poruba
RNDr.Radim Pařízek
Tel.: +420 602 554 905
Upozorňujeme odběratele, že materiály označené značkouPROTEXT nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK, a nelze jepublikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele,který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.
PROTEXT