Ceny za výstavbu by mohly radikálně klesnout

27.07.2000, 10:04

PRAHA 27. července (PROTEXT) - Ceny za nejlevnější byty by vČR mohly klesnout na cca 6000 Kč za metr čtvereční. Zasloužit byse o to mohla v ČR unikátní technologie výstavby z vláknitýchdesek, jejichž výrobce, firma Ekodesky Stramit, s.r.o. zHeřmanova Městce, je začal používat i pro výstavbu montovanýchrodinných domků. Kalkulace na stavbu domku právě dostavěného vareálu firmy v Jedousově u Choltic (bez dopravy a základovédesky) se pohybuje kolem 550 tisíc korun. Desky mají několikcertifikací státních zkušeben.

Šest centimetrů silné vláknité desky jsou lisovány za tepla apod vysokým tlakem na výrobní lince z čistých stébel slámy,zbavené příměsí. Polepené jsou speciálním kartonem. Kompaktnímateriál má výborné užitné vlastnosti podobné dřevu. Požárníodolnost je certifikována na půl hodiny. Povrchově je lzeupravovat stejně jako sádrokarton, lze je jednoduše formátovat,jsou samonosné.

Info: http://www.ekopanely.cz, e-mail: info@ekopanely.cz

Upozorňujeme odběratele, že materiály označené značkouPROTEXT nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze jepublikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele,který je ve zprávě označen a který za něj nese plnou odpovědnost.

PROTEXT

Chci zadat tiskovou zprávu

Chci dostávat tiskové zprávy

Vaše tiskové zprávy rozšíříme spolu se zpravodajstvím ČTK uživatelům agenturního servisu jako jsou média, ekonomická sféra, státní správa a veřejnost. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, jsou součástí mobilní aplikace ČTK a obdrží je také tisíce odběratelů našeho e-mail servisu. Veřejnosti je zpřístupníme na více než 15 zpravodajských portálech.

Doporučujeme
ze  74. zasedání konaného dne 22. 5. 2014

Rada České tiskové kanceláře na svém 74. zasedání schválila zprávu o činnosti ČTK za rok 2013.

Hlasování: 4 : 0 : 0

doc. JUDr. PhDr. Jan Wintr, Ph.D.
předseda Rady ČTK

V Praze dne 22. května 2014

Usnesení Rady ČTK č. 4/2014

Protext služby