Majitelé firmy SIKO investují 66 milionů z rodinných financí do inovativního bydlení pro seniory z projektu Senlife

Portrét rodiny Valových

Portrét rodiny Valových

Bývalý barokní klášter v Mělníku po rekonstrukci Zakladatelé projektu Senlife Tomáš Eckschlager (vlevo) a Lukáš Drásta vybudovali inovativní bydlení pro seniory v bývalém barokním klášteře v Mělníku. Foto David Háva Vizualizace dokončené rekonstrukce areálu původně barokního zámku Tmaň

Rodina Valových, která vlastní firmu SIKO, investuje 66 milionů do projektu Senlife. Zakladatelé projektu opravují historické objekty a budují v nich inovativní bydlení pro seniory. Předloni získali ocenění v celostátní soutěži The Best of Realty a vloni zabodovali v soutěži Památka roku. Hlavní část investice je na opravu zámku Tmaň u Berouna, kde bude další Senlife domov pro seniory.

Osvědčený koncept

Rodinná firma SIKO je největší prodejce koupelnového vybavení v Česku. Vítězslava Valu, předsedu představenstva této firmy, zaujal projekt Senlife, který v roce 2021 vyhrál soutěž The Best of Realty. "Naše rodina vnímá péči o seniory jako společenský problém. Senlife geniálně propojuje pomoc starší generaci a záchranu historických budov," říká Vala, který po vyhlášení výsledků soutěže přímo oslovil zakladatele projektu Lukáše Drástu a Tomáše Eckschlagera. Opravili areál mělnického kláštera o rozloze 12 tisíc m2, kde bydlí 130 seniorů. Osvědčený koncept z Mělníka má pokračování. Zakladatelé Senlife budují další tři domovy pro seniory. "Velmi si vážíme toho, že si nás vybrala rodina Valova. Hlavní část jejich investice ve výši 66 milionů korun směřuje do opravy zámku v Tmani u Berouna, kde chystáme domov pro seniory," říká Drásta, který s Tomášem Eckschlagerem dokázali, že takové bydlení lze pojmout jinak. Senior si může pokoj vybavit po svém, což v řadě domovů není běžné. V Senlife zredukovali papírovou agendu, za ušetřené peníze najali víc pečovatelů. Založili vlastní stavební firmu Prokonstrukt, která řeší rekonstrukci zámku Tmaň u Berouna, bývalé lázně v Dobré Vodě na Příbramsku a zámek Chodová Planá. Ve všech těchto objektech bude bydlení pro seniory.

Inspirace pro podnikatele

Vítězslav Vala vysvětluje, proč investovali rodinné finance právě do sociální a zdravotní oblasti: "Podporu projektů na poli společenské odpovědnosti je nedílnou součástí filozofie firmy SIKO i naší rodiny. V minulosti jsme podpořili např. Domácí hospic Athelas v Písku a Nadaci Dobrý anděl." Podle Drásty může nová investice rodiny Valových inspirovat další podnikatele. "V Česku zatím není běžné, že majitelé firem investují své soukromé prostředky do sociálních služeb. Většinou je podpoří formou daru. My nabízíme něco jiného: investoři mohou vložit finance do našeho minifondu, kde je základní vklad milion korun, a zasíláme jim pravidelný výnos 6,5 %. Vložené prostředky použijeme na vybudování seniorského bydlení, kde bude stejný koncept jako v Mělníku," říká Drásta.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-sociální-byty-péče-senioři-Senlife

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.