Akademie CZ.NIC představuje novou nabídku svých IT školení

Aktuálně je na webu Akademie CZ.NIC vypsáno přes 20 běhů. Nejbližší kurzy budou věnovány Pythonu, Dockeru, Gitu, datovým schránkám nebo e-mailové autentifikaci. Akademie CZ.NIC je vzdělávací centrum správce české národní domény - CZ.

Programátorům, kteří chtějí zlepšit svou práci v Pythonu, nabízí Akademie CZ.NIC jednodenní kurz Python spisovně, na něm se účastníci naučí, jak psát v tomto jazyku správně a srozumitelně pro další členy programátorského týmu a seznámí se také s novými vlastnostmi, které jim mohou usnadnit a zefektivnit práci. Celodenní školení proběhne 16. února a 21. června v Praze.

Během kurzu Kontejnery (nejen) s Dockerem se posluchači dozví více o výhodách a úskalích práce s kontejnery nebo se naučí zabalit si vlastní aplikaci. Lektor posluchačům ukáže, jak s kontejnery správně pracovat a jak využít jejich základní orchestraci. Součástí školení bude i ukázka využití nástrojů pro sestavení, které se hodí do CI pipelines. Nejbližší termín kurzu je 21. února, další běhy jsou na programu 4. dubna a 16. května, vždy v Praze.

Pokud vás zastihlo povinné zřizování datové schránky, jistě oceníte půldenní on-line kurz věnovaný této užitečné službě. Obsahem školení Datové schránky teoreticky i prakticky je především seznámení se základní terminologií, obsluhou datové schránky a představení široké nabídky možností, které nabízí. On-line kurz o datových schránkách proběhne 21. března a 23. května.

On-line formu má také školení o e-mailové autentifikaci (28. března, 25. května). Na něm se účastníci seznámí nejen se základními principy, ale také například s jednotlivými technologiemi nebo vlivem e-mailové autentifikace na doručitelnost zpráv.

Na co všechno se můžete přihlásit?

Nabídka Akademie CZ.NIC je ale daleko širší. Do konce června 2023 se aktuálně můžete přihlásit na tyto kurzy:

● Ansible – hromadná automatizace a správa serverů (14.–15. 3., 13.–14. 4., 15.–16. 6.)

● Bezpečnost a soukromí na Internetu (30. 5.)

● Datové schránky teoreticky i prakticky (21. 3., 23. 5.)

● Digitální design bez bariér pro začátečníky (18. 5.)

● DNSSEC – zabezpečení DNS (1. 6.)

● E-mailová autentifikace (28. 3., 25. 5.)

● Elektronické podpisy a jejich ověřování (1.–2. 6.)

● Git – univerzální verzovací systém (1.–2. 3., 10.–11. 5.)

● Kontejnery (nejen) s Dockerem (21. 2., 4. 4., 16. 5.)

● Lego programování (15.–16. 4.)

● Principy a správa DNS (18.–19. 4.)

● Python spisovně (16. 2., 21. 6.)

● Turris prakticky (12. 4., 23. 5.)

● Úvod do forenzní analýzy paměti (22. 6.) Úvod do Linuxu (25. 4., 14. 6.)

O Akademii CZ.NIC

Akademie CZ.NIC je výukové centrum provozované sdružením CZ.NIC, správcem české národní domény .CZ. Nabízíme školení v oblasti internetových a informačních technologií nejenom počítačovým profesionálům. Zakládáme si na odbornosti lektorů a praktickém přístupu, kdy si vše můžete rovnou vyzkoušet. Své učebny máme v Praze a Brně.

Nabízíme kurzy jak pro administrátory, tak i vývojáře, na své si přijdou také zájemci o open-source nebo bezpečnost. Nabízíme také kurzy na míru; můžeme upravit obsah kurzu dle vašich požadavků, případně jej uspořádat mimo naše učebny přímo ve vaší společnosti.

Aktuální informace o nabídce a možnostech Akademie CZ.NIC najdete na webu webu vzdělávacího centra nebo na účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter a (LinkedIn.

Kontakt:

Vilém Sládek

Akademie CZ.NIC

vilem.sladek@nic.cz

Klíčová slova ČR-vzdělání-internet-firmy-CZ.NIC

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.