Technologie IQRF novým standardem pro bezdrátové mesh sítě

IQMESH protokol (autor: IQRF Tech s.r.o.) Různé režimy spotřeby transceiverů IQRF (autor: IQRF Tech s.r.o.) Dr. Šulc představuje otevření standardu IQRF na Wireless Congressu (autor: IQRF Alliance z.s.) Plán otevření standardu IQRF (autor: IQRF Standards Association z.s.)

Open IQRF představen jako první zcela otevřený a bezplatný standard IQRF pro bezdrátové mesh sítě.

Česká IoT technologie IQRF pro bezdrátové mesh sítě je od roku 2004 průběžně zdokonalována, kolem technologie vznikl rozsáhlý ekosystém a o její unikátnosti svědčí nejenom desítky udělených patentů, ale téměř milión různých IQRF zařízení po celém světě.

Dr. Vladimír Šulc, CEO IQRF Alliance, představil na konferenci Wireless Congress v Mnichově první zcela otevřený standard IQRF pro bezdrátové mesh sítě, který umožňuje každému výrobci integrovat do svých IoT zařízení tuto nízkoenergetickou, spolehlivou a v praxi ověřenou bezdrátovou technologii bez jakýchkoliv licenčních poplatků.

Za tímto účelem byla 15. listopadu 2022 založena nezisková organizace IQRF Standards Association, která zajistí publikaci IQRF standardů a zároveň přístup ke všem příslušným patentům v patentovém fondu. Otevřené IQRF standardy tak budou jednoduše licencovány v rámci jediné bezplatné licence. Na konferenci byl oznámen ambiciózní plán zveřejnit IQRF standardy a dokončit právní kroky za pouhých 200 dní.

Kontakt:

Ivona Spurná

IQRF Alliance z.s.

ivona.spurna@iqrfalliance.org

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-internet-počítače-firmy-IQRF Alliance

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.