CZ.NIC zve na konferenci Internet a Technologie

Zhodnocení deseti let projektu Turris, budování infrastruktury pro ukrajinský registr nebo novinky v projektech Knot DNS či STOPonline.cz – tato a další témata nabídne konference Internet a Technologie (22) pořádaná tradičně sdružením CZ.NIC, správcem české národní domény. Letos se akce uskuteční 22. listopadu v Praze, kompletní program včetně registračního formuláře je zájemcům k dispozici na adrese https://www.nic.cz/it22.

Program zahájí Zdeněk Brůna, technický ředitel sdružení CZ.NIC, jehož příspěvek bude informovat o zvýšení bezpečnosti transferu objektů registru a o novinkách v oblasti ověřování kontaktů. Na něj naváže bezpečnostní analytik CZ.NIC-CSIRT Petr Špringer s přednáškou o podmínkách uplatňování článku 17 Pravidel registrace proti podvodné phishingové kampani. Daniel Salzman poté uzavře první blok konference prezentací o vývoji projektu Knot DNS.

Druhá část akce bude patřit open-source routerům Turris. Uplynulých deset let shrne a další směrování projektu nastíní vedoucí oddělení vývoje hardwaru Michal Hrušecký. Prezentace o monitoringu jednotlivých komponent bezpečnostního systému Turris Sentinel se ujme Lukáš Jelínek a blok o projektu Turris zakončí Filip Hron s příspěvkem o novinkách v systému Turris Sentinel View, v němž se bude zabývat i fungováním Sentinel Password checker.

Odpolední program nabídne zejména témata z oblasti infrastruktury, síťování a bezpečnosti. Zahájí ho Lukáš Vacek z oddělení administrátorů CZ.NIC s prezentací o budování infrastruktury pro ukrajinský registr. Jeho kolega Jan Hroten pohovoří o přípravě na výkonnostní testování produkční infrastruktury. Pokroky v síťové, serverové a DNS infrastruktuře včetně možností snížení spotřeby energií představí ředitel IT sdružení CZ.NIC Tomáš Hála.

Chybám v kódu se bude věnovat programátor Vlastimil Zima, který posluchačům představí největší kuriozity i jejich příčiny. A konferenci uzavře blok, v němž vystoupí operátorka linky STOPonline.cz, Kateřina Vokrouhlíková, technický partner sdružení Ladislav Lhotka, ten nastíní fungování mezinárodní organizace IETF spravující internetové standardy, a Jaromír Novák, partner sdružení pro vztahy s veřejnou správou. Poslední přednášející publikum blíže seznámí se síťovou neutralitou čelící požadavku na nový příplatek za tzv. fair share.

Součástí konferenci Internet a Technologie bude také doprovodný program v podobě stánků projektu Turris a Edice CZ.NIC.

Podrobnější informace jsou k dispozici na adrese https://www.nic.cz/it22, přímo zde je také možné se registrovat. Počet míst v sále je omezený a proto organizátoři doporučují přihlásit se co nejdříve (vstupné je 200 korun). Pro ty, kteří se nemohou zúčastnit osobně, bude připraven on-line přenos.

Kontakt:

Vilém Sládek

PR manažer sdružení CZ.NIC

e-mail: vilem.sladek@nic.cz

Klíčová slova ČR-počítače-internet-domény-firmy-CZ.NIC

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.