Technologie S.A.W.E.R. získala stříbro v soutěži časopisu EXHIBITOR

Pavilon České republiky získal dva týdny před koncem Všeobecné světové výstavy EXPO v Dubaji ocenění od odborné komise prestižního amerického časopisu EXHIBITOR, který se věnuje mezinárodním veletrhům a výstavám.

Technologie S.A.W.E.R. samostatně vyrábějící vodu ze suchého pouštního vzduchu obsadila mezi expozicemi 192 národů druhé místo. Na prvním se umístila 360stupňová projekce v centrálním amfiteátru EXPO Al Wasl Plazza, tedy projekt Spojených arabských emirátů.

"S.A.W.E.R. není jen technologií, která může k lepšímu změnit život na řadě míst planety, ale také ukázkou inovativního potenciálu našich univerzit a vědeckých týmů z řady oblastí," říká Jakub Dytrich z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT, které systém vyvinulo. "Na EXPO navíc příběh S.A.W.E.R. nekončí – o výrobní licenci se uchází několik firem a pokračuje i další vývoj, včetně mezinárodní spolupráce s univerzitou Rochester Institute of Technology Dubai."

"Mojí původní ambicí bylo přispět k tématu Connecting Minds – Creating Future systémem, který propojí pět českých inovací a dokáže stvořit oázu v poušti," říká Jiří František Potužník, generální komisař českého pavilonu. "Tým ČVUT ale dokázal vytvořit technologii nejen funkční, ale dnes i obchodně zajímavou."

EXPO v Dubaji končí 31. března. V pondělí 21. března se na výstavišti odehraje národní den České republiky. Sled uměleckých vystoupení a koncertů vyvrcholí multimediální show iMucha, při níž na hudbu českých klasiků ožijí obrazy secesního malíře Alfonse Muchy.

Kontakt:

Lenka Maršálková, manažerka marketingu a komunikace KGK

e-mail: marsalkova@czexpo.com

Klíčová slova ČR-SAE-kultura-věda-KGK

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.