CGTN: Pcheng Li-jüan posílá vzkaz studentům školy Linfen Red Ribbon School při příležitosti Světového dne boje proti AIDS

Pcheng Li-jüan, manželka čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a velvyslankyně Světové zdravotnické organizace (WHO) pro boj proti HIV/AIDS a tuberkulóze, poslala při příležitosti středečního 34. světového dne boje proti AIDS videozáznam studentům školy Linfen Red Ribbon School v severočínské provincii Šan-si.

Škola poskytuje vzdělání dětem žijícím s HIV. Letos slaví 10. výročí svého založení.

Pcheng vzpomínala na hřejivé chvíle, které v uplynulých deseti letech strávila s učiteli a studenty školy, a povzbuzovala je, aby i nadále sdíleli lásku a užívali si šťastné dětství.

Akce u příležitosti 10. výročí představila pokrok dosažený v oblasti prevence a kontroly AIDS v zemi na příkladu školy Linfen Red Ribbon School. Byly zdůrazněny typické případy bezplatné antivirové léčby, snahy o zamezení přenosu nemoci z matky na dítě a prevence AIDS v klíčových oblastech. Akce dále vyzdvihla úsilí, které vláda a Komunistická strana Číny vyvíjejí, zejména iniciativy mířené na blaho dětí, které s touto nemocí žijí.

Akce se zúčastnil Wang Che-šeng, náměstek ředitele Národní komise pro zdraví, spolu se zástupci příslušných oddělení, učiteli a studenty školy a vyslanci zdraví s červenou stužkou.

https://news.cgtn.com/news/2021-12-01/Peng-Liyuan-sends-message-to-Linfen-Red-Ribbon-School-students-15Dtd9tG6w8/index.html

Video – https://www.youtube.com/watch?v=BuqF_XhUcfU

KONTAKT: Ťiang S'-min, +86-188-2655-3286, cgtn@cgtn.com

Klíčová slova Čína-školy-zdraví-CGTN

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.