Vánoce na památkách ANOPA

Ne všechny památkové objekty uzavřely po novém nařízení vlády své brány. Advent na památkách sdružených v Asociaci Nestátních Otevřených Památek pokračuje i nadále, samozřejmě za dodržování nových protiepidemických opatření, která stanovila vláda ČR. I nadále můžete navštívit památkové objekty a vychutnat si pohodový adventní čas a odpočinout si od denního a předvánočního shonu. Na setkání s Vámi v tomto předvánočním čase se těší pracovníci památek sdružených v Asociaci Nestátních Otevřených Památek z.s (ANOPA).

Památkové objekty ANOPA, které mají v adventním čase otevřeno:

zámek Loučeň

zámek Kroměříž

Letohrádek Mitrovských Brno

zámek Brandýs nad Labem

zámek Červený Hrádek

Chvalský zámek

zámek Karlova Koruna

hrad Kost

hrad a zámek Staré Hrady

hrad Vildštejn

zámek Žďár nad Sázavou

hrad Kašperk

zámek Kladno

zámek Náměšť na Hané

hrad Orlík

zámek Řitka

hrad Svojanov

hrad Valdštejn

Před návštěvou vybraného objektu doporučujeme navštívit internetové stránky daného objektu a informovat se o probíhajícím programu a otvíracích hodinách, anebo se dotázat telefonicky, případně si rezervovat například prohlídku s ohledem na aktuální vývoj a omezení spojené s epidemií.

"Z bohaté nabídky vánočních akcí mohu například doporučit návštěvu Chvalského zámku, kde pro Vás připravili Vánoce našich babiček, na hradě Valdštejn se můžete potkat s vévodou Albrechtem, Arcibiskupský zámek Kroměříž je celý nádherně vánočně vyzdoben. V Brně určitě zajděte do Letohrádku Mitrovských na výstavu betlémů, o víkendech je otevřen krásný zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Na zámku Loučeň je již tradiční výstava Příběh vánočního stromečku, a to není z daleka vše, co naše památky nabízí,“ říká Vratislav Zákoutský tajemník Asociace nestátních otevřených památek.

Kontakt:

Vratislav Zákoutský

Tajemník Asociace nestátních otevřených památek

anopa@asociacepamatek.cz

www.asociacepamatek.cz

Klíčová slova ČR-památky-Vánoce-Asociace nestátních otevřených památek

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.