AV-Comparatives testuje spotřebitelská a podniková řešení v oblasti internetového zabezpečení z hlediska ochrany před pokročilými a cílenými útoky

Organizace AV-Comparatives zveřejnila nové výsledky testů ochrany proti pokročilým hrozbám za rok 2021. Vyzkoušeno bylo osm spotřebitelských antivirových produktů a osm podnikových programů pro zabezpečení koncových bodů pro systém Windows.

https://www.av-comparatives.org/testmethod/advanced-threat-protection-tests/

Test ochrany proti pokročilým hrozbám společnosti AV-Comparatives využívá různé scénáře útoků, proti kterým se testované programy musí bránit. Cílené útoky využívají různé techniky, aby se vyhnuly odhalení bezpečnostním softwarem. Patří mezi ně bezsouborové útoky, obfuskace kódu a používání legitimních nástrojů operačního systému. Maskování nebezpečného kódu také znesnadňuje jeho rozpoznání bezpečnostním programem. Zneužití legitimních systémových programů ke škodlivým účelům obdobně usnadňuje kyberzločincům uniknout bezpečnostním opatřením.

V testech ochrany proti pokročilým hrozbám společnost AV-Comparatives používá hackerské a penetrační techniky, které útočníkům umožňují přístup k interním počítačovým systémům. Tyto útoky lze rozdělit pomocí modelu Cybersecurity Kill Chain společnosti Lockheed Martin a sedmi různých fází, z nichž každá má pro oběti jedinečné indikátory kompromitace (IOC). Všechny naše testy využívají podmnožinu TTP (taktiky, techniky a postupy) uvedenou v rámci MITRE ATT&CK(TM). Součástí reportů je také test falešných poplachů.

Testované produkty zabezpečení koncových bodů pro podniky zahrnují: Acronis Cyber Protect Cloud s balíčkem Advanced Security, Avast Business Antivirus Pro Plus, Bitdefender Gravity Zone Elite, CrowdStrike Falcon Pro, ESET PROTECT Entry s ESET PROTECT Cloud, G Data Endpoint Protection Business, Kaspersky Endpoint Security for Business – Select s KSC, VIPRE Endpoint Cloud.

Všechny výše uvedené podnikové produkty zablokovaly alespoň osm z patnácti pokročilých útoků, a získaly tak certifikát ATP Enterprise společnosti AV-Comparatives.

Odkaz na report: https://www.av-comparatives.org/tests/advanced-threat-protection-test-2021-enterprise/

Testované bezpečnostní programy pro spotřebitele zahrnují: Avast Free Antivirus, AVG Free Antivirus, Bitdefender Internet Security, ESET Internet Security, G Data Total Security, Kaspersky Internet Security, McAfee Total Protection, VIPRE Advanced Security.

Nejvyššího hodnocení ADVANCED+ dosáhly spotřebitelské produkty Avast, AVG, ESET, Kaspersky a McAfee.

Odkaz na report: https://www.av-comparatives.org/tests/advanced-threat-protection-test-2021-consumer/

„Test ochrany proti pokročilým hrozbám prověřuje schopnost každého bezpečnostního produktu chránit počítač před cílenými útoky, které jsou známé jako „pokročilé trvalé hrozby" (APT). Jedná se o komplexní, vícefázové útoky, které jsou zaměřeny na konkrétní osobu nebo organizaci. Ačkoli cílem většiny takových útoků je v konečném důsledku proniknout do podnikových sítí, zřejmým prostředkem, jak toho dosáhnout, je zaútočit na osobní počítače zaměstnanců organizace. Kyberzločinci mohou navíc provádět cílené útoky na jednotlivce i z jiných důvodů. To znamená, že ochranu proti takovým útokům by měly poskytovat jak bezpečnostní programy pro spotřebitele, tak i firemní software pro ochranu koncových bodů," říká Peter Stelzhammer, spoluzakladatel společnosti AV-Comparatives.

Všechny testované produkty, spotřebitelské i podnikové, se musely bránit proti 15 různým komplexním cíleným útokům.

AV-Comparatives je nezávislá organizace nabízející systematické testování, které ověřuje, zda bezpečnostní software, jako jsou antivirové produkty pro PC/Mac a mobilní bezpečnostní řešení, splňuje své sliby. Za využití jednoho z největších systémů sběru vzorků na světě vytváří reálné prostředí, které zajišťuje skutečně přesné testování. Organizace AV-Comparatives nabízí volně přístupné výsledky jednotlivcům, zpravodajským organizacím i vědeckým institucím. Certifikace organizace AV-Comparatives představuje celosvětově uznávané oficiální potvrzení softwarové výkonnosti.

Kontakt:

Peter Stelzhammer

e-mail: media@av-comparatives.org

telefon: +43 720115542

Foto https://mma.prnewswire.com/media/1694890/AV_Comparatives_1.jpg

Foto https://mma.prnewswire.com/media/1694889/AV_Comparatives_2.jpg

Logo https://mma.prnewswire.com/media/1093032/AV_Comparatives_Logo.jpg

Klíčová slova Rakousko-počítače-internet-kriminalita-AV-Comparatives

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.