Zelená umělá inteligence z ČR pomáhá v boji s covid-19

Český startup Iterait vyvinul v prvním covidovém lockdownu zařízení Vividi Stay Safe, které v prostorách obchodních center, supermarketů a dalších institucí regulovalo počet zákazníků a klientů. Nyní Češi vytvořili novou, ekologičtější verzi, na jejímž vzhledu pracoval student průmyslového designu UMPRUM. Mechanismus o velikosti mobilního telefonu umí vytvářet tzv. heat mapy prostoru a dávat informace o místech s největším výskytem lidí.

"Naší firmě jde o to, aby pomáhala způsobem, který bude nejen efektivní, ale zároveň i ekologický. A to my Češi umíme. Nová Vividi spotřebovává až 20x méně energie než jiné kamery s umělou inteligencí," říká CEO společnosti Iterait Adam Blažek. "Dá se také díky malému příkonu napájet malými solárními panely. Příjemným bonusem je možnost ji využívat i venku, protože je vodotěsná a prachotěsná. A navíc je téměř plně recyklovatelná," doplňuje Blažek.

Zařízení je, po stránce hardwaru i softwaru, českým výrobkem. Na fyzickém zpracování spolupracuje Iterait se dvěma dalšími českými firmami a programové vybavení vyvíjí vlastní interní tým společnosti. "Díky technologii edge AI nevyužívá Vividi pro zpracování obrazových dat cloudové úložiště, a proto spotřebovává výrazně méně energie," vysvětluje Petr Bělohlávek, spoluzakladatel společnosti Iterait. Bezpečnost osobních dat je zajištěna tím, že zařízení rovnou vytváří online statistiky a neuchovává žádný obrazový materiál.

"Koronakrize postihuje nejen lidi, ale také naši planetu, která je vystavena obrovskému množství jednorázových odpadů. My jsme prostě chtěli, aby covidem už nemusela trpět ani Země ani její obyvatelé. A tak jsme přidali ruku k dílu tam, kde to umíme nejlépe, uzavírá marketingová manažerka společnosti Iterait Dominika Pokorná.

O společnosti

Iterait je česká firma vyvíjející systémy s umělou inteligencí, počítačovým viděním a strojovým učením. Jejich řešení zvyšují efektivitu, produktivitu a kvalitu podnikání v různých odvětvích. V současnosti pomáhají ve zdravotnictví, při výrobních procesech nebo v marketingu. Jejich hlavním projektem je zařízení Vividi, které dovede nejen trasovat místa s největším výskytem lidí v prostoru, ale zvládá také management front a spouštění interaktivních reklam cílených na konkrétní osoby.

Kontakt pro média:

Dominika Pokorná

Marketing & PR

dominika.pokorna@iterait.com

www.vividi.io

Klíčová slova ČR-koronavirus-počítače-internet-elektronika-firmy-Iterait

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.