4000 členů Shincheonji, kteří se plně uzdravili z covid-19, již potřetí darují krevní plazmu pro vývoj léčby koronaviru

Třetí kolo darování plazmy je plánováno na tři týdny od 16. listopadu až do 11. prosince na krytém stadionu atletického centra Daegu - plánuje se účast 4000 členů Shincheonji, včetně 1700 těch, kteří se již zúčastnili dvou předchozích darování rekonvalescenční krevní plazmy.


- Shincheonji Církev Ježíšova, Svatyně stánku svědectví (předseda Man Hee Lee) uvedla, že církev bude provádět již třetí kolo dárcovství plazmy po dobu tří týdnů. Očekává se, že se tohoto dárcovství zúčastní asi 4000 členů Shincheonji.

- Korejská agentura pro kontrolu a prevenci nemocí (KDCA) minulý měsíc požádala církev Shincheonji ?o jejich účast na dárcovství plazmy uvedením: "Je zapotřebí rychlého vývoje léčby plazmou prostřednictvím skupinového dárcovství rekonvalescenční plazmy. V současné době, nepřetržitého výskytu covid-19 doma i v zahraničí, ještě neexistuje účinná léčba."

- Hlavním problémem ve vývoji a zkoumání plazmy uzdravených, je právě její limitované množství. Církev Shincheonji již v červenci a září provedla dvě skupinové dárcovství plazmy. 2030 lidí se doposud podílelo na darování za účelem vývoje léčby plazmou, z nichž asi 1 700 je členy církve Shincheonji a 312 lidí se zúčastnili již alespoň dvakrát.

- Zástupce ředitele Ústředí pro katastrofy a bezpečnostní opatření, Kwon Joon-wook, na posledním pravidelném briefingu o již třetím dárcovství řekl: "Přibližně 4000 členů Shincheonji se plánuje podílet na dárcovství plazmy po dobu tří týdnů za účelem vývoje léčby plazmou. Jsme vděční za aktivní účast Shincheonji a za spolupráci města Daegu a korejského Červeného kříže."

- Třetí skupinové darování plazmy bude probíhat na krytém stadionu atletického centra Daegu s přítomnými dobrovolníky, kteří pomohou zajistit plynulý průběh akce. Stejně jako v případě prvního a druhého darování plazmy účastníci odmítnou obdržet cestovní výpomoc ve výši 20.000 až 30.000 wonů, aby se snížilo zatížení na penězích daňových poplatníků.

- Člen Shincheonji řekl:? "Byl jsem rád a vděčný, když jsem se dozvěděl ve zprávách (CG Green Cross), že léčba plazmou je použív?ána v místě péče?. Je to to nejcennější, co můžeme udělat (jako lidé, kteří se vzpamatovali z covidu). ?A dodal: ?"Díky našim zkušenostem s účastí v dárcovství plazmy si všichni členové uvědomili, že silou k překonání covid-19 je tolerance, láska a jednota. Vyvineme maximální úsilí, aby Jižní Korea překonala covid-19 pomocí léčby plazmou."


Autorem článku je: Shincheonji, církev Ježíšova


Kontakt:

Kontakt:

czech@hwpl.kr

www.hwpl.kr

Klíčová slova ČR-Korea-koronavirus-církve-dárci-Shincheonji

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.