Akademie CZ.NIC nabízí své kurzy online, včetně novinek

Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény a provozovatel vzdělávacího centra Akademie CZ.NIC, představilo program na druhé pololetí letošního roku, který bude s ohledem na současnou epidemiologickou situaci probíhat online. V nabídce centra najdou zájemci nejen tradiční kurzy, ale také dvě novinky - Ansible - hromadná automatizace a správa serverů a Praktikum ověřování elektronických podpisů. Kompletní přehled online školení včetně doplňujících informací a registrace jsou k dispozici na webových stránkách centra.


V tomto půlroce bude otevřeno několik online kurzů pro laickou i odbornou veřejnost, které budou věnované univerzálnímu verzovacímu systému GIT, bezpečnosti a soukromí na Internetu, digitálnímu designu bez bariér nebo problematice kyberšikany a rizikovému chování na Internetu.


Pro zájemce, kteří chtějí rozvíjet své znalosti systému pro automatizaci a správu serverů, je určen inovovaný kurz Ansiblu. Původní školení je obohacené o další informace a praktická cvičení, které nabídne rozšířený dvoudenní kurz. Cílem kurzu je podrobně seznámit účastníky s principy hromadné automatizace, zejména prostřednictvím nástroje Ansible, a představit jim vyzkoušené postupy převodu správy infrastruktury pod tento nástroj.


Kdo by se chtěl začít orientovat v problematice ověřování elektronických podpisů, pečetí i časových razítek, má možnost se přihlásit na nový kurz renomovaného odborníka Jiřího Peterky s názvem Praktikum ověřování elektronických podpisů. Účastníci kurzu se v něm dozví, podle čeho poznat elektronický podpis či pečeť, dále se budou věnovat otázkám digitální kontinuity, včetně ověřování platnosti uchovaných podpisů a pečetí, a chybět nebudou ani praktické příklady.


Podrobné informace k jednotlivým kurzům jsou k dispozici na stránkách https://akademie.nic.cz, zde je již nyní možné se na všechny vypsané kurzy přihlásit.


Kontakt:

Vilém Sládek

Vedoucí vzdělávacího centra Akademie CZ.NIC

E: akademie@nic.cz

Klíčová slova ČR-vzdělání-internet-firmy-CZ.NIC

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.