Report pro OSN apeluje na ukončení diskriminace církve Shincheonji v Jižní Koreji

Neziskové organizace se spolu se Spojenými národy a náboženskými komunitami na světě ozývají v souvislosti s potřebou napravit nepřiměřené pronásledování a porušování lidských práv náboženské skupiny v Jižní Koreji zvané Shincheonji, církev Ježíšova.


Jedenáct neziskových organizací včetně "The Coordination of Associations and People for Freedom of Conscience (CAP)" předložilo report pro "Výroční zprávu pro Vysokého komisaře OSN pro lidská práva" adresovanou generálnímu tajemníkovi Spojených národů na 44. zasedání Rady OSN pro lidská práva. Report má název "Členové Shincheonji jako obětní beránek covidu-19 v Korejské republice."


Odkazem na zprávu z Komise pro mezinárodní náboženskou svobodu USA se ve zprávě OSN píše: "Shincheonji trpěla utlačováním od jihokorejské vlády a společnosti. Ačkoli některé vládní opatření se zdály být vedeny legitimními obavami o veřejné zdraví, jiné zveličovaly roli církve v šíření nákazy."


Zpráva dále píše, že "vláda v Soulu zavřela pobočky církve Shincheonji v hlavním městě a některé hlavní protestantské skupiny obvinily církev z úmyslného šíření nemoci" a že "virus nemůže být výmluvou k porušování lidských práv a náboženské svobody stovek tisíc věřících. Netolerance, násilí a diskriminace Shincheonji by měla skončit."


Náboženské komunity zahájily vydávání prohlášení, aby se zasadili o zlepšení nerovného zacházení se Shincheonji. "Zprávy o tom, že jsou předseda Lee a Shincheonji obviňováni a žalováni za šíření covidu-19, se hluboce dotýkají všech věřících lídrů, kteří si cenili svobody náboženství a ochrany lidských práv. Tento nepřátelský čin bude mít hrozné dopady v náboženském světě," řekl šejk Musa Drammeh, předseda Islámského kulturního centra Severní Ameriky.


Podle nedávné zprávy "Shincheonji and the covid-19 Epidemic" publikovaného světovou organizací Centrum pro studia o nových náboženstvích (Centro Studi sulle Nuove Religioni - CESNUR), která studuje náboženství, jsou "členové Shincheonji společensky diskriminováni mimo jiné na svých pracovištích, přestože místopředseda korejského zdravotního úřadu veřejně uvedl, že Shincheonji v rámci karantény covid-19 spolupracovala s vládou". Dodává, že "virus nemůže být záminkou pro porušování lidských práv a náboženské svobody. Naléháme na korejskou vládu, aby respektovala náboženskou svobodu v Shincheonji."


Nedávno předseda Shincheonji, církve Ježíšovy, Man Hee Lee, povzbudil členy, kteří se uzdravili z onemocnění covid-19, aby se dobrovolně připojili k darování plazmy. Přibližně 4000 uzdravených členů uvedlo, že chtějí darovat plazmu na vývoj nového léku.


V reakci na to Swami, hinduistický duchovní vůdce Arya Samaj v Jižní Africe, uvedl v nedávném prohlášení na podporu předsedy Lee: "Byl jsem velmi šťastný, když jsem zjistil, že bez ohledu na kroky podniknuté proti předsedovi, požádal členy církve, kteří se uzdravili z viru, aby darovali krevní plazmu na vývoj léku na covid-19." A dodal: "Vyzývám jihokorejskou vládu a další příslušné orgány, aby okamžitě upustily od veškerých obvinění a soudních sporů a spíše podporovaly úsilí církve Shincheonji při povzbuzování dalších uzdravených, aby darovali svou plazmu."


Dále řekl, že "Shincheonji je dlouhodobě společensky diskriminována, protože je konzervativní fundamentalistickou křesťanskou skupinou označena za sektu. Přesto jsme vytrvali jako náboženství, které učí odpuštění a lásku, ale neopodstatněné negativní vnímání Shincheonji potlačuje lidská práva a naši náboženskou svobodu." A vyzval: "Pronásledování mírových organizací a porušování lidských práv musí být v Koreji zastaveno."


Kontakt:

http://hwpl.kr

Klíčová slova Korea-OSN-církve-právo-vláda-koronavirus-lidská-HWPL

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Zdravotnictví
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.