Seznam.cz slaví pět let úspěšné existence

V pátek 4. května 2001 internetový portál Seznam.cz oslaví již páté výročí své existence. Historicky první vyhledávač českého internetu, který se za pět let rozrostl na portál s dvěma desítkami služeb pro uživatele, si dlouhodobě udržuje vedoucí pozici v návštěvnosti.

V květnu roku 1996 vytvořil tehdy 22letý student ČVUT Ivo Lukačovič první český vyhledávač Internetu, který nazval jednoduše: Seznam. Jako počáteční kapitál použil 50 tisíc korun, které si do té doby našetřil. V roce 1997 Seznam expandoval na Slovensko, kde vznikl dnes tamní nejpopulárnější portál Zoznam. Seznam, který dnes nabízí uživatelům dvě desítky internetových služeb, se stal krátce po svém spuštění nejpopulárnějším místem českého internetu. Podle údajů agentury Acron Communications jej v měsíci březnu navštívil 1,460.420 unikátních uživatelů internetu. V pracovních dnech Seznam navštíví průměrně přes 240 tisíc unikátních uživatelů. Agentura Taylor Nelson Sofres Media pak udává za březen návštěvnost přes 131 milionů zhlédnutých stránek. V roce 2000 došlo ke změně právní formy Seznamu na akciovou společnost. V tomtéž roce Ivo Lukačovič prodal 30 procent akcií švédské společnosti Spray International, N.V.

Ředitel a majoritní akcionář společnosti Ivo Lukačovič k jubilejnímu výročí Seznam.cz dodává: 'Upřímně děkuji všem zaměstnancům a spolupracovníkům."

Seznam.cz, a.s. provozuje nejnavštěvovanější portál českého internetu na http://www.seznam.cz, s více než 130 miliony zhlédnutých stránek v březnu 2001. Nabízí uživatelům zdarma celou škálu praktických služeb: Seznam.cz - katalog a vyhledávání, Můj Seznam - zpravodajství včetně TV programů, předpovědi počasí, kulturních přehledů, finančního a ekonomického zpravodajství, Novinky.cz - internetový magazín, Seznam E-mail, Seznam Sweb - webhosting, Seznam Mapy, Seznam Lidé - vyhledávání lidí, Seznam Software - nabídka volně šiřitelného softwaru, Seznam Slovník a Seznam Práce. Cílem je poskytovat služby maximálně spolehlivé a uživatelsky přívětivé.

Tiskové zprávy společnosti Seznam.cz, a.s. a fotografie naleznete na adrese http://firma.seznam.cz/tisk.html.

Pro další informace a fotografie kontaktujte, prosím:

Ing. Dagmar Haltmarová

PR & Marketing Manager Seznam.cz

e-mail: dagmar.haltmarova@firma.seznam.cz

tel.: 02 / 57 31 31 81, fax: 02 / 57 31 31 86, mobil : 0606 726 313

Klíčová slova PROTEXT-internet-Seznam

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.