Akční ceny stále táhnou aneb co motivuje Čechy a Slováky k nákupu

18.02.2013, 15:30

Praha 18. února (PROTEXT) - Česko-slovenská sales promotion agentura Sales House s.ro. oslovila se svým rozsáhlým týmem široký vzorek nakupujících, aby zjistila, co nás nejvíce ovlivňuje během nákupu. Není žádným překvapením, že nejvíce táhnou slevové a letákové akce (46%). Nezaostávají však ani novinky (23%) či osobní doporučení (17%). Ve slevových akcích pak jasně vedou akční ceny (63%), následované typem 2+1 (20%) a dárkem k nákupu (10%).

Z následného grafu vyplývá, že nákupní chování Čechů a Slováků je více měně totožné. Slováci však oproti Čechům kladou větší důraz na osobní doporučení.

Obdobnou proměnnou nalezneme pak i ve srovnání muži vs. ženy.

Z pohledu typu slev nás jako již tradičně nejvíce lákají akční a letákové akce, následované nákupem výhodného balení či dárkem k nákupu. 90% respondentů pak uvítá možnost ochutnávky či otestování produktu.

Průzkum probíhal v druhém únorovém týdnu 2013 ve vybraných nákupních řetězcích na území ČR a SR u náhodně vybraných nakupujících prostřednictvím tazatelů Sales House s.r.o.

Kontakt:

Sales House s.r.o.

Vrbova 1427/19 budova A, 147 00 Praha 4

saleshouse@saleshouse.cz

tel.: +420 225 110 950

fax: +420 226 531 779

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu s grafy, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Chci zadat tiskovou zprávu

Chci dostávat tiskové zprávy

Vaše tiskové zprávy rozšíříme spolu se zpravodajstvím ČTK uživatelům agenturního servisu jako jsou média, ekonomická sféra, státní správa a veřejnost. Texty zůstávají uloženy v Infobance ČTK, jsou součástí mobilní aplikace ČTK a obdrží je také tisíce odběratelů našeho e-mail servisu. Veřejnosti je zpřístupníme na více než 15 zpravodajských portálech.

Doporučujeme

Protext služby