EASDAQ je přichystán na explozivní růst

Po třech letech získávání pozic jako první panevropský akciový trh je EASDAQ zřejmě přichystán na explozivní růst, uvedl Steven H. Burnham, obchodní ředitel společnosti Herzog Heine Geduld International.

Burnham předpověděl, že by EASDAQ mohl snadno vzrůst během dvou až tří let na 500 až 1000 akcií. Řekl, že Herzog, současně jediný market maker obchodující všech 45 akcií na NASDAQ, buduje kapacitu, aby stačil předpokládanému růstu burzy a poskytoval nadále nejlepší možné služby zákazníkům firmy.

Burnham řekl: "Jako zakládající členská firma trhu NASDAQ a přední market maker, jsme velmi povzbuzováni nedávným vývojem. EASDAQ opatřil potřebný kapitál a s nedávno ohlášenými aliancemi s TIBCO Financial Technology Inc. a MCI WorldCom založil potřebnou technologii, aby vedl evropskou investiční obec do nové éry vysokoobjemového elektronického obchodování s akciemi."

"EASDAQ si vybral k instalaci systému založeného na kotacích, který bude podporovat podnikatelskou konkurenci mezi tvůrci trhu," pokračoval Burnham. "Je to model Nasdaq. Tvůrci trhu se snaží v tomto systému si konkurovat nabízením lepších služeb a inovačními technologickými řešeními, aby přilákali zákazníky. Výsledkem budou hlubší a více likvidní trhy a lepší tvorba cen. Bude to mít podstatně pozitivní vliv na investory. Při takovém vývoji by se EASDAQ mohl stát hlavní silou na evropských finančních trzích."

Herzog Heine Geduld International je pobočkou americké společnosti Herzog Heine Geduld, jednoho z předních tvůrců trhu Nasdaq. Herzog byl na začátku osmdesátých let průkopníkem elektronického automatického obchodování a pokračuje ve vývoji technologických inovací pro zlepšení služby poskytované zákazníkům. Herzog Heine Geduld International je zakládajícím členem trhu EASDAQ, tvoří trhy pro několik set akcií na Londýnské akciové burze nedávno se stal členem Xetra, elektronického obchodovacího systému na Deutsche Börse AG. ots Original Text Service: Herzog Heine Geduld International Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Steven H. Burnham z Herzog Heine Geduld International 0171-979-2000; nebo Public Relations - Rick Matthews z Rubenstein Associates, Inc. (USA) 212 843 8007

Klíčová slova PROTEXT-burzy-EASDAQ

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.