Elektrořízení Delphi poprvé na novém Fiatu Punto

První světové uvedení elektricky poháněného řízení na automobilovém trhu. Strategicky důležitý kontrakt pro přítomnost Delphi v Evropě.

Při nedávném uvedení nového Punta společnosti Fiat SpA (NYSE: FIA) při oslavě jejího 100letého výročí bylo elektricky poháněné řízení firmy Delphi Automotive Systems (NYSE: DPH) uvedeno do světa automobilových novinářů. Fiatovo nejlépe prodávané velkoprostorové Punto, které přichází tento podzim jako model 2000, obsahuje E-STEER(TM) firmy Delphi jako standardní vybavení.

"Tento kontrakt ukazuje naší schopnost pozdvihnout pronikavou technologii Delphi a dodávat pokročilé systémy zákazníkům na celém světě," řekl předseda, výkonný ředitel a prezident Delphi J. G. Battenberg III. "E-STEER(TM) je dokonalého příklad druhu technologie příští generace, která plní inženýrské kapacity Delphi. Světový inženýrský a výrobní tým si zasluhuje obrovské ocenění za práci se zákazníkem při dodávkách špičkové technologie pro velkoprostorová vozidla, jako je Punto," řekl Battenberg.

Řídící síla E-STEER(TM), označeného Fiatem jako "Dualdrive", je korelována s rychlostí vozů, kroutícím momentem řízení a polohou řízení. Pokročilé algoritmy Delphi (matematické vzorce) dávají tyto vstupy vozidla do světové třídy schopností řízení. Zvláštním rysem je pro Fiat selektorový spínač na přístrojové desce. Tento spínač řidiči umožňuje volit způsob řízení nejlépe odpovídající stávajícím jízdním podmínkám (město nebo dálnice).

"Jednou z největších výhod E-STEER(TM) proti tradičnímu hydralickému řízení je to, že může být vyrobeno na zakázku, aby vyhovovalo specifickým výkonostním požadavkům," řekl Dan Crishon, světový ředitel pro elektricky poháněné řízení. "U hydraulického řízení musí konstruktéři volit průměrnou hodnotu mezi lehkostí volantu a tuhou reakcí, které budou provádět všechny manévry vyžadované vozidlem. U E-STEER(TM) může být řízení měněno podle situace."

E-STEER(TM) Delphi odstraňuje čerpadlo řízení, potrubí, hydraulickou kapalinu a hnací řemen a řemenici na motoru, vyžadované u tradičního systému - nabízí celkovou flexibilitu a významné omezení množství energie čerpané z motoru - snižuje tak spotřebu paliva, zlepšuje akceleraci a nezávislost. Na rozdíl od tradičních hydraulických systémů zvyšuje pohodu řidiče tím, že poskytuje řídící sílu i při vypnutém motoru.

"Je to první plně výkonný systém elektricky poháněného řízení na trhu, který aktivně mění způsob provozu vozidla a dává Delphi konkurenční výhodu," řekl Crishon.

Z ekologického hlediska systém bez kapaliny znamená žádné úniky, takže náklady na garance mohou být výrazně sníženy. Navíc všechny materiály potřebné pro výrobu čerpadla, nádrže, řemenů, trubek a kapaliny nemusí být vyrobeny, vyhazovány nebo recyklovány, což činí E-STEER(TM) ekologicky přátelštějším.

"Tento úplně elektrický systém řízení poskytuje stejnou úroveň pohodlí a ovládání, jakou požadují řidiči na celém světě, přitom však eliminuje mnohé výměny nutné u dnešních systémů hydraulického řízení," řekl Paul Tosch, prezident Delphi Saginaw Steering Systems a viceprezident Delphi Automotive Systems.

Delphi Automotive Systems se sídlem v Troy, Michigan, USA, je světovým lídrem v automobilových komponentech a systémových technologiích. Tři podnikatelské sektory Delphi - Dynamics & Propulsion; Safety, Thermal & Electrical Architecture; a Electronics & Mobile Communcations - poskytují rozsáhlá výrobková řešení pro komplexní potřeby zákazníků. Delphi má přibližně 201.000 zaměstnanců a provozuje 168 plně vlastněných výrobních objektů, 38 smíšených podniků, 51 zákaznických center a prodejních kanceláří a 27 technických středisek v 37 zemích. Regionální ředitelství jsou v Paříži, Tokiu a Sao Paulu. Delphi lze nalézt na Internetu na http://www.delphiauto.com . ots Original Text Service: Delphi Automotive Systems Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Beth Bernthal, (USA) 517-757-4005 Karen Birchmeier, (USA) 517-757-4010, nebo Steve Gaut, (USA) 248-813-2946, všichni z Delphi Company News On-Call: http://www.prnewswire.com/comp/076666.html nebo fax: (USA) 800-758-5804, linka 076666 Webová stránka: http://www.delphiauto.com

Klíčová slova PROTEXT-Delphi

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.