Charitativní aktivity tisíciletí společnosti McDonald's jsou určeny dětem a komunitám

Americká společnost McDonald's dnes v Budapešti oficiálně zahájila své globální oslavy tisíciletí při příležitosti otevření dvoustého domu Ronald McDonald House. Předseda a hlavní výkonný ředitel McDonald's Jack Greenberg se zúčastnil posvěcení domu a poodhalil několik nových globálních programů tisíciletí na podporu dětí a komunit na celém světě. "Závazek komunitě je jednou z fundamentálních hodnot naší společnosti, která vždy odlišovala společnost McDonald's od naší konkurence na celém světě," uvedl předseda a hlavní výkonný ředitel McDonald's Jack Greenberg. "Naší vizí je vstoupit do nového století jako nejzkušenější celosvětová síť rychlých restauračních služeb - a to co se týče provozu restaurací i našich veřejně prospěšných služeb na celém světě." Globální iniciativy tisíciletí firmy McDonald's zahrnují: - Otevření dvoustého domu Ronald McDonald House v Budapešti v úterý 28. září.

Dále existují plány na otevření domů Ronald McDonald Houses - "domovů vzdálených domovům" pro rodiny s vážně nemocnými dětmi - ve Španělsku, Finsku a v Mexiku. Do konce roku 1999 bude celkový počet domů Ronald McDonald Houses v 19 zemích činit 208. - Poznávací globální program McDonald's pro děti se zaměřením na dílo Walta Disneye.

Spolu se společností Walt Disney Company a ve spolupráci s Organizací spojených národů pro výchovu, vědu a osvětu (UNESCO) zahájí McDonald's v pátek 1. října globální program na poctu příspěvků pro děti na celém světě. Program bude poctou pro mladé lidi z celého světa takovým způsobem, jakým se to ještě nikdy předtím nestalo.

Celkem 2000 mladých lidí z celého světa navštíví dětský summit v letovisku Walt Disney World Resort v Orlandu na Floridě v květnu 2000. - Charitativní akce pro děti zvaná McHappy Day. V pondělí 4. října bude každý jeden dolar z prodeje jídla Big Mac Extra Value Meal zakoupeného v restauracích McDonald's ve Spojených státech darován charitativní organizaci Ronald McDonald House Charities (RMHC). Podobné vytváření charitativních fondů bude pokračovat v zemích na celém světě až do roku 2000. Cílem je nahromadit stovky miliónů dolarů pro RMHC na pomoc dětem v oblastech zdravotnické péče a pro výzkum. - Projekt tisíciletí Sue T-Rex.

"Speciálním dárkem světu" od McDonald's je "Sue", největší a nejkompletnější dinosaurus T. Rex jaký byl kdy objeven. Ve spolupráci s renovovaným muzeem Field Museum v Chicagu ve státě Illinois bude zcela restaurovaný dinosaurus představen a ukazován dětem a rodinám všude tam, kde si budou moci prohlédnout a užít si ho. - Olympijský velvyslanec McDonald's.

McDonald's poskytne náctiletým na celém světě příležitost vyměňovat si názory a informace napříč kulturami na mezinárodním mládežnickém táboru během letních olympijských her v Syndey v Austrálii, které se uskuteční v září roku 2000. McDonald's je největším a nejznámějším globálním restauračním zařízením s více než 25.000 restauracemi ve 117 zemích. Přibližně 80 procent restaurací na celém světě je vlastněno a provozováno nezávislými jedinci na základě franšízingu. Program Ronald McDonald House poskytl výlety typu "daleko od domova - doma" téměř dvěma miliónům členům rodin od svého vzniku v roce 1974. Ronald McDonald House Charities dává granty neziskovým organizacím a poskytuje podporu dvěma stům domům Ronald McDonald Houses na celém světě. K dnešku dala charitativní společnost Ronald McDonald House Charities a její globální síť místních charitativních společností téměř 200 miliónů na granty pro programy pro děti na celém světě. Poznámka pro editory: - Tisk/Online: fotografie z události bude možno získat po 10:30 ranního letního východního času (EDT) 28. září prostřednictvím Phota Express agentury Associated Press nebo bude možno si je přetáhnout ze stránky www.wirepix.com/newsphotos; v Evropě bude možno fotografii obdržet od Eyecatchers. - Vysílání: b-roll metráž filmu bude možno získat 28. září v následujících časech a přes satelit:

V USA Mimo USA

10:30-10:45 a.m. EDT 13:30-13:45 GMT (15:30-1545 CET)

Telestar 4/ Transponder 23 (pásmo c) Eutelsat II Flight 2 - 10 East Degrees

11:30-11:45 a.m. EDT Systém: 625 PAL

ANALOG

Galaxy 6/ Transponder 9 (pásmo c) Transponder: 22

Downlink Freq: 11163.3 (X)

1:30-2:00 p.m. EDT Polarizace: Horizontální

Telstar 6/ Transponder 8 (pásmo c) Audio: (J17) - 6.6/7.2 ots Original Text Service: Ronald McDonald House Charities Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Amy Murray ze společnosti McDonald's (Spojené státy), 630-623-7317, nebo Molly Hawkins ze společnosti Golin-Harris (Spojené státy), 312-729-4135, za společnost Ronald McDonald House Charities.

Klíčová slova PROTEXT-McDonald's

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.