Výzkumný solární inkubátor v Brně, solární energie na střechy budov firem i domácností, charitativní projekt Trans Afrika Solar 2009

Brněnská společnost ENERG-SERVIS a.s. představí svůj projekt solárního inkubátoru, který bude zprovozněn do prosince letošního roku v prostorách areálu společnosti.

Půjde o dosud ojedinělý technologický park pro výzkum fotovoltaických systémů. Na výzkumu se bude podílet Masarykova univerzita v Brně. Součástí této nové divize firmy bude i uvedení solárních systémů pro využití ve firmách i domácnostech - malé solární elektrárny do výkonu 20 kV. Navazuje tak na obecný trend využití ekologických energetických zdrojů podle standardů EU.

V návaznosti bude představen i charitativní projekt Trans Afrika Solar 2009, který chce společnost realizovat taktéž za spolupráce Masarykovy univerzity a společnosti E.ON. Půjde o expedici, jež bude napříč africkým kontinentem mapovat nejvhodnější lokality pro budoucí instalaci ostrovních solárních systémů.

Tisková konference se uskuteční v pátek 20. června, v 16 hod., na adrese: Hady 2, Brno. Účast prosím potvrďte na e-mail: media@energservis.cz

kontakt:

Mgr. David Dočkal

tel.: +420 777791521

e-mail: media@energservis.cz

Klíčová slova ČR-energie-solární-Energ-Servis a.s.-PROTEXT

Oblast
Jihomoravský (bn)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.