GE Medical Systems a OEC Medical Systems se spojí

MILWAUKEE (USA) 9. srpna (Protext/ots) - GE Medical Systems (NYSE: GE) a OEC Medical Systems (NYSE: OXE) dnes oznámily, že podepsaly konečnou dohodu o spojení operací OEC s GE Medical. V této transakci obdrží akcionáři OEC 36 dolarů na akcii splacených v akciích GE. Aktuální počet akcií emise GE, které akcionář OEC obdrží, bude záviset na tržní ceně emise GE v době, kdy bude transakce uskutečněna.

"OEC je inovátor světové třídy na poli fluoroskopických a chirurgických rentgenových snímků," uvedl Jeffrey R. Immelt, prezident a ředitel GE Medical Systems. "Tato akvizice doplňuje stávající nabídku GE Medical. GE díky OEC využije dvou rychle sílících trendů v obrazové diagnostice - minimalizaci chirurgických zákroků a světovém růstu využívání mobilních laboratoří."

"OEC je lídr v mobilní digitální obrazové diagnostice a náš poslední technologický pokrok nám nyní otevírá širší spotřebitelskou bázi," uvedl Joseph W. Pepper, prezident a generální ředitel OEC Medical Systems. "Akcionáři i zákazníci budou těžit z fúze, která spojuje zdroje GE Medical s inovační technologií OEC, aby nabídla růst příležitostí s nepřekonatelnou kvalitou produktů a služeb."

Tato transakce, kterou budou muset schválit ještě akcionáři OEC, vláda a regulační orgány, by měla být uzavřena dle očekávání do konce roku. Rady ředitelů jak GE tak OEC fúzi schválily.

Ve spojení s dohodou o fúzi OEC společnosti GE garantuje opční práva k převzetí nově vydaných kmenových akcií OEC, které představují 15 procent jejího kapitálu. Forstmann-Leff Associates vlastnící 23 procent kmenových akcií OEC se - mimo jiné - zavázala, že svých hlasovacích práv užije ve prospěch fúze. Chase Securities Inc jako finanční poradce OEC transakci doporučila.

Informace o OEC

OEC Medical Systems se sídlem v Salt Lake City, ve státě Utah, zpracovává a tržně realizuje úsporná řešení, která splňují obrazové a informační požadavky jak konvenční chirurgie, tak zákroků s minimem chirurgických zásahů, dále nabízí nejmodernější medicínské technologie. Široká výrobní škála OEC je dostupná v nemocnicích, na klinikách, chirurgických střediscích a lékařských ambulancích. Zahrnuje zařízení pro nejjednodušší vyšetření až po specializované plně mobilní systémy fluoroskopické obrazové diagnózy pro ortopedická, urologická, neurovaskulární a kardiologická vyšetření.

OEC celosvětově zaměstnává zhruba 750 osob. Výrobní závody má v německém Wendelsteinu, ve Warsawě v americkém státě Indiana a v utažském Salt Lake City. Distribuční pobočky má OEC ve Švýcarsku, v Německu, v Itálii a ve Francii.

Vloni vytvořila OEC obrat 189 miliónů dolarů a čistý zisk 16 miliónů USD s meziročním nárůstem o 21 a 32 procent. Za šest měsíců do 30. června letoška OEC vytvořila obrat 103 miliónů USD a čistý zisk devět miliónů USD s meziročním nárůstem o 19 a 25 procent.

V květnu tohoto roku OEC zavedla novou výrobní řadu Series 9800 1k x 1k, která je následnou novou generací původní řady Series 9600. Jak bylo nedávno uvedeno, OEC prochází se zavedením nové výrobní řady obdobím transformace. Ačkoli OEC předpokládá, že tyto otázky budou vyřešeny koncem srpna, pokles zisku a obratu s tím spojený se zřejmě projeví ve výsledku třetího čtvrtletí.

Informace o GE Medical Systems

GE Medical Systems je světový lídr na trhu lékařského diagnostického zařízení a služeb včetně počítačové tomografie (CT), magnetické rezonance (MR), utrazvuku, konvenčního a digitálního rentgenu, pozitronové emisní tomografie (PET), nukleární medicíny a správy lékařských informací. GE Medical Systems ročně vytváří obrat šesti miliard dolarů se zhruba 20 tisíci zaměstnanci ve světě.

Původní text: GE Medical Systems a OEC Medical Systems

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontact: Charles Young, pager, 888-864-3332 nebo

charles.young@med.ge.com nebo

Jennifer Christiansen, 414-362-2544 nebo

pager 888-970-1313, oba z GE Medical Systems; nebo

Linda Etzel z OEC Medical Systems, 801- 536- 4806

nebo letzel@oecmed.com

http://www.prnewswire.com/comp/349500.html

nebo fax 201-432-0504, ext. 349500

Web site: http://www.ge.com/medical

Klíčová slova GE Medical Systems

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.