RHI dostala druhou žádost od FTC ohledně akvizice

Společnost RHI AG (Vídeňská burza cenných papírů: RHI) dnes oznámila, že obdržela žádost od Spolkové obchodní komise (FTC) o dodatečné informace podle Hart- Scott-Rodinova antitrustového zdokonaleného zákona v souvislosti s dříve oznámenou akvizicí společnosti Global Industrial Technologies, Inc. (NYSE: GIX). Žádost FTC rozšíří čekací období plynoucí z Hart-Scott- Rodinova zákona na dobu deset dní po datu, kdy se RHI v podstatě bude se řídit žádostí FTC, pokud se FTC nerozhodne ukončit čekací období vypovědět dříve. RHI zahájila 16. června 1999 nabídkový tender na všechny akcie v oběhu z běžných akcií společnosti Global za cenu 13 USD za akcii. Nabídkový tender navazuje na předchozí oznámení dohody o fúzi mezi RHI, dceřinou společností RHI a společností Global. RHI dnes také oznámila, že její nabídka byla prodloužena. Prodloužené nabídce vyprší lhůta o půlnoci newyorského času dne 30. září 1999 v případě, že nebude prodloužena. Garant nabídkového tendru, Bank of New York, RHI sdělil, že přibližně 13 procent akcií v oběhu společnosti Global bylo prodáno a nevyzvednuto v době zakončení podniku 5. srpna 1999. Nabídkový tender zůstává podmíněn, mimo jiné, nabídkou minimálně většinového podílu akcií běžné emise v oběhu na plně přepočteném základě, a vypršením jakéhokoliv aplikovaného období podle Hart-Scott-Rodinova zákona a podle jakéhokoliv podobného zákona v Německu a Mexiku, a RHI obdrží finance v pro ní rozumně uspokojivém termínu s ohledem na strukturu financování rozvedeném v dohodě o fúzi.

RHI navíc oznámila že, ve shodě s termíny uvedenými v dohodě o fúzi, 30. července 1999 zaplatila společnosti Global 5,0 miliónu USD a prodloužila období, během něhož může hledat způsoby financování, aniž by Global měla právo na vypovězení dohody o fúzi ze 30. června 1999 do 31. října 1999. RHI je globálním provozovatelem sektorů žáruvzdorné výroby, strojírenství, izolačních a vodotěsných výrobků s více než 10.000 zaměstnanci ve více než 50 lokalitách na všech pěti kontinentech. S VRD je RHI světovým vůdcem pro žáruvzdorné výrobky, a vitálním partnerem pro všechna průmyslová odvětví, jejichž provoz si žádá vysokoteplotní výrobní zpracování. Mezi zákazníky RHI patří průmyslová odvětví, která se zabývají výrobou oceli, cementu, skla a neželezných kovů. RHI za rok 1998 vykázala zisk před zdaněním (v USA) 68,0 miliónu při obratu (v USA) 1,6 miliardy USD. ots Original text: RHI AG, lze vyhledat na: http://www.newsaktuell.de KONTAKT: Peter Hofmann ze společnosti RHI AG, +43-1-50213-123, nebo fax, +43-1-50213-130, peter.hofmann@rhi-ag.com

Klíčová slova RHI

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.